Festival “Avatud mänguväljad” Tallinna Linnamuuseumis 13.–28. oktoobrini

Igasügisene laste- ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad“ kutsub noori ja peresid muuseume avastama. Muuseumides on ette valmistatud eri raskusastmega mängujuhised, paralleelselt korraldatakse peredele üritusi ja mänge. 13.–28. oktoobrini toimuva festivali teemaks on „100 tähtsat asja“. Tänavu  osaleb üle 35 muuseumi, Tallinna Linnamuuseumist on saanud festivali kaaskorraldaja.

Põhiprogrammist osa võttes saab muuseumist kleepsu või templi. Neid kogutakse festivalipassi ja tulemuste jagamisel Facebookis või e-posti teel saab osaleda loosimistes! Tallinna Linnamuuseumi filiaalidest osalevad põhiprogrammis järgmised muuseumid:
4–7aastaseid lapsi oodatakse mänguväljadele Linnamuuseumis ja Kadrioru lastemuuseumis.
8–14aastaste mänguväljadeks on  Fotomuuseum ja Peeter I maja.

Mängujuhise täitjaga koos on oodatud kaasa tegema kõik ta pereliikmed. Kõik, kes tulevad mängujuhisega muuseumi avastama, saavad muuseumi tulla soodsamalt!

Avatud mänguväljad Tallinna Linnamuuseumis

Paralleelprogrammi osana toimub Tallinna Linnamuuseumis 13. oktoobril kell 11–14 Kaisukaru perepäev, kuhu on oodatud suured ja väikesed karusõbrad. Mängime, lahendame mõistatusi ja avastame näitust „100 aastat argipäeva“. Meisterdamishuvilised saavad osaleda töötoas. Kavas on ka üllatus! Üritus toimub eesti ja vene keeles.

Peeter I majamuuseumis oodatakse külalisi 14. oktoobril kell 12–15 teemapäevale „Peetri 100 ametit“. Külastajad saavad teada, milliseid tööriistu kasutati erinevate tööde tegemisel ja milliseid ameteid Peeter I valdas. Üritus toimub eesti ja vene keeles.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on 14. oktoobril kell 13–15 Nelja torni perepäev. Toimub kindlustustemuuseumi ekskursioon ja otsimismäng. Lühikese jala väravatornis saab torni meisterdada. Üritus toimub eesti ja vene keeles.

16. oktoobril kell 16.30 eesti keeles ja kell 15.00 vene keeles korraldab Fotomuuseum Camera Obscura töötoa. Juttu tuleb ajast enne fotograafia leiutamist ja saab teada, kuidas kuulsad maalikunstnikud kasutasid fotoaparaadilaadseid seadmeid, et lihtsustada perspektiivi kujutamist. Iga osaline ehitab endale oma camera obscura ja saab tuttavaks ühe optika põhireegliga.

20. oktoobril kell 15.00 toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis muuseumitund „Kuidas mõista keskaegset kunsti? / Как понимать средневековое искусство?” Üritus toimub ainult vene keeles ja on suunatud peredele ja algkooli lastele.

Tallinna vene muuseum kutsub 21. oktoobril kell 12–15 teemapäevale „Tarkus tarviline vara …“, kus saab teada, kuidas õpiti 100 aastat tagasi. Millised koolid asusid tol ajal Tallinnas? Milliseid aineid koolides õpiti? Milline nägi välja koolikoti sisu ja mida kirjutati koolipäevikusse? Üritus toimub eesti ja vene keeles.

Tallinna Linnamuuseumi erinevad filiaalid korraldavad ühiselt 23.–24. oktoobril Vanalinna vennaskonna linnalaagri. Vanalinna vennaskond otsib ja kogub tähtsaid asju Kiek in de Köki Kindlustustemuuseumis, linnamuuseumis, Tallinna vene muuseumis ja Fotomuuseumis.

24.–25. oktoobril korraldab Kiek in de Köki kindlustustemuuseum linnalaagri „Meistrite linn / Город мастеров” ka vene keeles lastele vanuses 8–11 aastat.

25.–26. oktoobril korraldab Kadrioru lastemuuseum Miiamilla öölaagri. Ööhämaruses aetakse väikeses tähetornis juttu aj lennatakse jutuga taevalaotusesse. Teeme varjukunsti ja paneme oma varjud seintel liikuma. Kuulame, kuidas helid pimeduses ja valguses oma rolli mängivad ja loome oma helimaastiku.

27. oktoobril kell 15.00 toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis muuseumitund „Kuidas vanasti ennast pesti? / Как раньше мылись?”, mida lõpetab seebi valmistamise töötuba. Üritus toimub ainult vene keeles ja on suunatud peredele ja algkooli lastele.

Neitsitornis ja Lühikese Jala väravatornis toimub 27. oktoobril kell 12.00–13.30 eesti keeles ja kell 13.30–15.00 peredele muinasjutuhommik „Helisevad muinaslood“. Külas on jutuvestja Polina Tšerkassova koos oma põnevate pillide ja lugudega lähemalt ning kaugelt. Kes jaksab, saab pärast ka meisterdada.

Galerii: Avatud mänguväljad Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla, Tallinna vene muuseumis, Tallinna Linnamuuseumis, Kiek in de Kökis. Fotod: Yulia Bogacheva, Jane Meresmaa-Roos.