GIIDIDE KOOLITUS 20.–31. jaanuaril 2020 Tallinna Linnamuuseumis

Tallinna Linnamuuseum ja filiaalid kutsuvad 20. kuni 31. jaanuarini giidide koolitusele, et tutvustada muuseumide püsiekspositsioone ja uusi ajutisi näitusi.

Tule kasuta võimalust tutvuda ekspositsioonidega muuseumijuhtide, ajaloolaste ja pedagoogide juhatusel!
Koolitus toimub eraldi eesti ja vene keeles. Eestikeelne koolitusnädal toimub 20.–23. jaanuaril, venekeelne 27.–31. jaanuaril 2020.
NB! Grupid täis. Registreeri lisagruppi SIIN

 

EESTIKEELSE KOOLITUSE KAVA:
Fotomuuseum (Raekoja plats 4/6) esmaspäeval, 20.01 kell 15.30–18.00
tel 644 8767

15.30 Loodava Kalamaja muuseumi esitlus (Kristi Paatsi)
16.00 Raevanglast muuseumiks (Anneli Jalava)
16.30 Eesti fotoajaloo algusest 19. sajandil kuni 1970. aastateni Eesti kunstfotograafias STODOMi näituse näitel (Tanel Verk)

Linnamuuseum (Vene tn 17) teisipäeval, 21.01 kell 13.00–15.00
615 5184 (grupp on täis. Avatud lisagrupp teisipäeval, 04.02. kell 13.00–15.00)

13.00 Avahoidla tutvustus (Kristiina Hiiesalu)
13.30 Näitus “Tallinna Toomkool – Eestimaa hariduse nurgakivi” (Madli Vendik)
14.00 Linnamuuseumi püsinäituse ja eesseisvate plaanide tutvustus, näitus “Linnusest linnaks – Taanilinna sünd 800 aastat tagasi” (Made Isak)

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum (Komandandi tee 2) neljapäeval 23.01 kell 16.00–19.00
tel 644 6686

16.00 Näituse “Metapsüühiline Tallinn” tutvustus ja kohaga seotud kummalised lood ja legendid (Toomas Abiline)
16.45 Neli torni linnamüüris ja näitus „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“ (Tõnu Pedaru)
18.00 Raidkivimuuseum, bastionikäigud (Risto Paju)

 

VENEKEELSE KOOLITUSE KAVA:

Fotomuuseum (Raekoja plats 4/6) esmaspäeval, 27.01 kell 16.00–17.30
tel 644 8767

16.00 Raevanglast muuseumiks (Natalja Gritsok)
16.30 Eesti fotoajaloo algusest 19. sajandil kuni 1970. aastateni Eesti kunstfotograafias STODOMi näituse näitel (Natalja Gritsok)

Linnamuuseum (Vene tn 17) teisipäeval, 28.01. kell 13.00–15.00
tel 615 5184

13.00 Avahoidla tutvustus (Tina Timonen)
13.30 Näitus “Linnusest linnaks – Taanilinna sünd 800 aastat tagasi” ja põgus tutvustus tulevikuplaanidest (Jelena Tšekulajeva)
14.00 Püsinäituse tutvustus (Juri Pantelejev)

Tallinna Vene muuseum (Pikk 29a) kolmapäeval, 29.01. kell 13.30–15.30
tel 660 4140

13.30 Maja ajaloo tutvustus ja ekskursioon näitusel “KOOLITUND, VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944″ (Julia Kornejeva)
15.00 Loodava Kalamaja muuseumi esitlus Ants Laikmaa saalis (Kristi Paatsi)

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum (Komandandi tee 2) neljapäeval 30.01. kell 16.00–19.00
tel 644 6686

16.00 Kiek in de Kök ja ülevaade muuseumis eksponeeritava relvastuse ajaloost (Ando Pajus)
17.00 Tornide Kummituslood + Metapsüühiline Tallinn (Natalja Gritsok)
18.00 Raidkivimuuseum, bastionikäigud, näitus „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“ (Sergei Andrejev)

Peeter I maja (Mäekalda 2) reedel, 31.01. kell 13.30–15.00
tel 601 3136

13.30 Peeter I maja ekskursioon (Jelena Suits).

 

Koolituse nädalapiletit (20 €) saab osta eelmüügist Linnamuuseumi kassast Vene 17.

Kehtivad Kiek in de Köki ja Linnamuuseumi ühispilet (15 €) ja Peeter I maja ja Tallinna vene muuseumi (Pikk 29a) ühispilet (7 €). Kohapeal on võimalik osta ka ühe külastuse pilet.

NB! Kavas võib ette tulla muudatusi.