Tule linna liikuma! Muuseumiorienteeruja ühispilet avab põnevaid radu!

Muuseumiorienteerumise suur ring läbi viie ja väike läbi kahe muuseumi tutvustab linna ja uusi näitusi. Linnas liikuda on lust!

Muuseumimänguga saab läbida mitu muuseumi ja tutvuda ajaloost rääkiva linnaruumiga. Igaüks saab oma marsruudi ise järjestada ja liikuda omale sobiva tempoga. Ühe piletiga saab külastada muuseume kas mõnel nädalavahetusel või kolme kuu jooksul.

Valida on kahe raja vahel:
väike rada Kadriorus väikestele jalgadele,
suur rada vanalinnas edasijõudnud huvilistele.

Lastel on võimalik muuseumide tegelusruumides ka oma käega esemeid katsuda ja kogeda, voltida, värvida ja meisterdada. Orienteerumismäng „Linnas liikuda on lust“ aitab juubeliaasta EV 100 puhul avastada linna põnevat ajalugu.

NB!
Suure raja piletiga saab külastada Linnamuuseumi aastanäitust “100 aastat argipäeva”, mis teeb iga kümne aasta tagant sajandis peatuse ning vaatab, kuhu oleme jõudnud.
Kiek in de Kökis on avatud uus aastanäitus „Puhas vesi. Tallinna veevarustuse lugu“ ja näitus Vabaduse väljaku totaalsest muutumisest. Lisaks ka põnev jalutuskäik läbi nelja torni linnamüüri kaitsekäigul!
Tallinna vene muuseumis on 29. augustist avatud põnev näitus „Koolitund, vahetund: venekeelne haridus Tallinnas 1715-1944″.
Fotomuuseum kutsub kuni lume tulekuni hoovinäitusele.

Suur rada: 5 muuseumi ühe piletiga
1. Linnamuuseumi kaupmehemaja
2. Fotomuuseum endises raevanglas
3. Tallinna vene muuseum
4. Kiek in de Kök
5. Neitsitorn

Raja pikkus 1,5 km.
Pilet (15/9 €, perepilet 25 €) kehtib 3 kuud

NB! Suviste ringide osaks olnud Kalmaja lastemuuseum Miiamilla on 2. septembrist alates remondis, see-eest on 29. augustist taas avatud Tallinna vene muuseum.

Väike rada: 2 Kadrioru muuseumi ühe piletiga
1. Peeter I maja
2. Kadrioru lastemuuseum Miiamilla

Vahemaa 500 m,
pilet (5/3 €, perepilet 8 €) kehtib 1 kuu.

NB! Ühispiletiga on muuseumikülastus peredele oluliselt soodsam kui pileteid ükshaaval ostes.

tallinna vanalinna kaardil linnamuuseumi muuseumid
NB! Suviste ringide osaks olnud Kalmaja lastemuuseum Miiamilla on 2. septembrist alates remondis, see-eest on 29. augustist taas avatud Tallinna vene muuseum.

linnamuuseumi muuseumid kadrioru kaardil