Tallinna KINDLUSTUSTEPÄEV. Loengud linna ajaloost 17. novembril Neitsitornis

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis kuuleb ettekandeid Tallinna kindlusrajatiste ajaloost meie parimailt asjatundjailt.

Laupäeval, 17. novembril algusega kell 11.00:

1. arheoloog Villu Kadakas: “All-linna 15. sajandi müüritornide vanusest”
  2. arheoloog Ragnar Nurk: ”Kuidas tekkis Uus tänav? Kindlustustöödest ja linnaplaneerimisest rootsiaegses Tallinnas”
  3. ajaloolane Robert Treufeldt: “Kui kindlustustele kavandati tänavaid ja parke. Tallinna kaitse nihkumine linnalt rannikule aastatel 1819-1856”
  4. ajaloolane Ando Pajus: “Tallinna suurtükkidest linnamüüride kaitsel 16.-18. sajandil”

Loengud toimuvad kella 11–15, vaheaeg koos soojade jookide ja pirukatega kell 13.

Neitsitorni lektooriumis kuuleb põnevaid loenguid Tallinna kuulsate müüride ja tornide ning linna kaitse ajaloost. Alustame ajarännakuga 15. sajandisse, saame teada esimese müüridevälise tänava, Uue tänava tekkeloost ja rootsiaegsetest kavadest linnaruumi kujundamisel. Uurime, millised olid kuulsad linna suurtükid, mis Taani kuninga aia all linna tööhoovis ehk marstallis valati. Astume 19. sajandisse, mil vanadele kindlustusaladele kavandati eluruumi, tänavaid ja parke.

SISSEPÄÄS 5 € sisaldab tee/kohvi/vee ja pirukad

Palume registreerida siit