Hingedekuu loengud Neitsitornis: MÜSTILINE TALLINN

Neitsitorni Tallinna ajaloole pühendatud loengusarjas võtame hingedekuu pimedal ajal ette veidi müstilisemad teemad:

LOENG: MEEDIUM  MAI  KALAMEES (18. nov kell 13)

Mai Kalamees oli 1920. 30. aastate tuntuim meedium Tallinnas.

Tollal leidus Tallinnas üllatavalt palju okultismi ja spiritismi harrastajaid, tuntuim meedium oli kahtlemata Mai Kalamees-Reiter, kelle kuulsus ulatus Eestist väljaspoolegi. Loengus räägib ajaloolane Toomas Abiline sõjaeelse Tallinna vaimuelust ning lähemalt Mai Kalamehest, tema sõnumitest ja ennustustest,  isikust ning saatusest.

LOENG: IGOR VOLKE: TALLINNA ERIPÄRAST ANOMAALSETE NÄHTUSTE AJALOOS (25. nov kell 13)

Ette võetakse Eesti pealinna ruumis ilmnenud seletematuid fenomene. Muuhulgas tulevad jutuks loenguruumi kohal oleva Neitsitorni nähtused, mida ka lektor Igor Volke on lähemalt uurinud.

 

Loengud on Neitsitornu lektooriumis, osalemistasu 4 € sisaldab kohvi ja küpsist.

Palume eelnevalt registreerida aadressil
 või telefonil: 6 012 751.

 

TOIMUNUD LOENGUD:

LOENG: KARL REITS – TURUPROHVET ( 4. NOV KELL 13)

aastatel võis Tallinna suurel turul Estonia teatri juures, kirikutes ja palvemajades kohata korrektse välimusega keskealist meest, kes kuulutas väsimatult üht ja sama sõnumit: “Häda tuleb, parandage meelt! Häda tuleb Tallinna linnale ja kogu maale, armuaeg lõpeb, Tallinn põleb nagu küünal!”. See mees oli turuprohvet Karl Reits (1885 – 1941), väsimatu Jumala sõnumi kuulutaja, kes pidi kannatama palju pilkeid ja mõnitusi, veetma avaliku korra rikkumise eest päevi arestikambris. Alanud Teine maailmasõda ja nõukogude okuptasioon näitasid, et prohvetil oli õigus …!

Ajaloolane Toomas Abiline räägib prohvet Karl Reitsi eluteest ning isikust, tema karmist sõnumist ja traagilisest lõpust.

LOENG: TALLINNA SALAPÄRASED KUULSAD VANGID (11. NOV KELL 13)

„18. saj Revali saladuslikud vangid  –  hertsog Charles de Croy ja hierarh Arseni Maciejewicz “.

sajandi algus oli Rootsi-Vene suhetes murranguline aeg, alanud Põhjasõda ja võitlus Läänemereäärsete maade ülemvõimu pärast viis Rootsi suurriikliku võimu lõpuks murdumiseni. Vene tsaar Peeter I tõi 1700. aasta sügisel oma väed Narva alla, sealt liiguti edasi mujale Eesti aladele ja Reval kapituleerus 1710. aasta septembris. Sel lühikesel perioodil viibis ühes siinses linnavärava tornis vangistatuna üks Venemaaga seotud suurmees, kes siin ka suri. Vanad linnamüüri tornid aga said peagi teisegi värvika elukäigu lõpu tunnistajaks, kui 18. saj keskel külastas Revalit Venemaa isevalitseja Katariina II, kes mõned aastad hiljem saatis siia pagendusse pea sama traagilise saatusega vangi.

Kes olid need kaks suursugust isikut, kelle traagilised lood on jäänud aegade hämarusse, milline oli nende päritolu, millistes Tallinna kindlustustornides neid vangidena hoiti, sellest räägime hingedekuu laupäeval, 11. novembril loengus algusega kell 13. Lektor Tallinna Linnamuuseumi vanemteadur Kalmar Ulm.