Tallinna vene muuseumis Dmitri Kosjakovi näitus „ARTist või kunstnik?”

Dmitri Kosjakov on enim tuntud kui andekas Vene teatri näitleja. Tema isikunäitusel „Dmitri Kosjakov: ARTist või kunstnik?“ tutvustatakse aga publikule tema teisi andeid. Sel puhul esineb Dmitri Kosjakov kunstniku ja luuletaja rollis. Tema linnamaastikud ja lummav loodus on valminud impressionistlikus laadis ning avaldavad sügavat muljet oma fotograafilise täpsuse ja samal ajal kunstilise tinglikkusega. „Kõik kasvab ühest juurest. Õunapuul on sadu õunu, kuid puu on ainuke. Mina küll ei jaga oma individuaalsuse väljendamist näitleja, luuletaja või kunstniku vahel. Ma arvan, et see kõik on ühtne tervik. Ma olen väga tänulik Tallinna vene muuseumi kollektiivile näituse korraldamise ja sellele loomingulise lähenemise eest“, räägib Dmitri Kosjakov.

Näitusel on võimalik lugeda ka Dmitri luuletusi ja mõne neist saab ka kaasa võtta. Külalisi ootavad lisaks loomingulised kohtumised kunstnikuga ning võimalus kunstnikuga vahetult suhelda.

„Dmitri tööd on täidetud säravate värvide, valguse ja headusega. Maalidel näeb Tallinna linna ja selle ümbruskonda hoopis teise nurga alt, sest ilu on igal pool, peab vaid teraselt vaatama. Maalidega sarnaseks muutub ka muuseumi näitusesaal – värvid muutuvad palju säravamaks“ tutvustab kujundatavat näitust selle kuraator ja Tallinna Linnamuuseumi pedagoog Julia Kornejeva.

„Suurepäraseks täienduseks maalidele on näitusel välja pandud ka kunstniku sügavad ja siirad luuletused. Avalikkusele tuntud inimene on avatud kõikidele, kuid keegi ei tea täpselt, mis peitub tema hinges. Näitus aitab meid paremini mõista nii näitleja kui ka enda mõtteid“.

Näitus Tallinna vene muuseumis jääb avatuks kuni 31. oktoobrini 2020.

Külalisi ootavad loomingulised kohtumised kunstnikuga. 26. veebruari kohtumise leiad SIIT
Jälgige uudiseid!