15. veebruaril
Kohtumisõhtu Aleksei Turovskiga:
“KAS LOOMAD RAISKAVAD?”

15. veebruaril algusega kell 18.00 toimub Fotomuuseumis loodusfoto teema-aasta kohtumisõhtu armastatud zooloogi Aleksei Turovskiga. Teema on intrigeeriv: “Kas loomad raiskavad?”.

Juttu tuleb säästlikkusest loomariigis – kuidas eri loomad, kes kooslustes on justkui igaüks enda huvi eest väljas, ökosüsteemis tasakaalu säilitavad. Looma ökoloogilne nišš on tema “elukutse”, ent erinevalt inimühiskonnast ei tööta ükski loom looduses kasusaamise eesmärgil turule. Kuidas see pealtnäha paradoksaalne dünaamika toimib, sellest räägimegi.

Oscar Wilde on öelnud, et egoist ei ole see, kes tahab elada nii nagu talle meeldib, vaid see, kes tahab, et kõik teised elaksid nii, nagu talle meeldib. Ja loomad ei ole egoistid.

Aleksei Turovski, tuntud oma humoorikate ja põnevate lugude poolest, jutustab kogu maailma lindudest, loomadest, putukatest jm. Legendaarne looduse- ja loomatundja pajatab oma kaasahaarava jutustamisstiiliga lugusid, mida võib kuulama jääda tundideks. Ja alati saab teada midagi sellist, mida varem pole kuulnud.

Fotomuuseumis on avatud ka näitus „Eesti Looduse fototeek“, kus rullub lahti fotolugu läbi Eesti staažikaima loodusajakirja arhiivi.

Sündmusele sissepääs muuseumipiletiga ja muuseumikaardiga.

Osta pilet. NB! Ka muuseumikaardiga palume vormistada oma külastus piletilingil.