Tulemas: Fotomuuseumi PARIKASTE-AEGNE FOTOTÄNAV 14.08

Vanalinna päevade aegu saab Fotomuuseumis tutvuda Tallinna fotopärandiga.

Vennad Parikased olid legendaarsed Eesti esimese Vabariigi ajal tegutsenud fotograafid ja fotoettevõtjad, kes asutasid oma stuudio Kuninga tänav 1 majja juba aastal 1910.

Fotomuuseumis ja fototänaval saab näha ja kogeda tolleaegset fotograafiat. Eksponeeritud on pop-up näitus ja loomulikult fotograafide Georg-Johannes ja Peeter Parikase fotoateljeest pärit originaaleksponaadid. 

Nagu juba traditsiooniks on saanud, saab Fotomuuseumi fototänaval praktiseerida ja näha erinevaid vana-aja fototegemise viise.

Töötoad on avatud kell 12-18.
Muuseum on avatud kell 11.00-23.00, sissepääs muuseumi ja töötubadesse muuseumipiletiga.

Tavapilet 5 €, sooduspilet 3 €, perepilet 10 €.

Alates kella 13.00 kuni 16.00 saab igal täistunnil Fotomuuseumi keldripimikus näha, kuidas 20. sajandi alguses fotosid valmistati – nii suurendusaparaadi, kui ka kontaktkopeerimise meetodil valmistab vanaaegsetest negatiividest 1920. aastate fotopaberile pilte Tanel Verk.  

Raekoja taga olev pop-up näitus koosneb 20. sajandi alguse fotoateljeede ning piltnike fotodest – kui tavaliselt näeme fotograafide endi loomingut, siis sel korral on pildil fotograafid ise, oma ateljeedes ja laborites, tööhoos koos kaameratega.

 

Fototänaval saab iga huviline oma käest fotokeemilise trüki valmistada – see on kordumatu originaalteos Sinu käest, trükitud hõbeželatiinfotole.

 

Muuseumi esimesel korrusel saab igaüks luua loomingulisi fotogramme, ehk fotosid, mis valmistatud pimikus suurendusaparaati kasutades, ilma kaamerata, must-valgele fotopaberile.