Fotomuuseumi fototäika ja kuraatorituurid 18. augustil 2022

18. augustil kell 17.00-20.00 toimub Fotomuuseumi galeriis SEEK (Tallinnas Väike-Pääsukese 5 Tartu mnt läbimurdel) fototäika, kuhu on võimalik tulla kauplema kasutult seisma jäänud fotokolaga. Olgu need siis vanad fotokad, objektiivid, lisaseadmed, laboritehnika, fotomaterjal, fotokeemia, raamatud, fotoalbumid, fotod, postkaardid, pildiraamid vms. Too oma seisma jäänud fotovärk täikale ning Sina ise või meie müüme selle maha! Küsi infot ja broneeri müügikoht, kirjutades   NB! Asju saad müüki tuua kuni 16. augustini (k.a) Seegi galeriisse E-R kl 12-18! Asjade toomiseks võtke enne kindlasti ühendust.

Fototäika päeval juhatavad Annika Haas ja Tanel Verk galeriis kuraatorituuri Eesti ja Soome analoogfotograafide ühisnäitusel, mille kohta loe täpsemalt SIIT 

Fotomuuseumi raevangla majas toimub Merilis Roosalu kuraatorituur 1930. aastate Eesti fotolegendi Carl Sarapi näitusel 

Kuraatorituuridel saab osaleda Fotomuuseumi piletiga. Tuurid algavad Fotomuuseumi peamajast Merilis Roosalu tuuriga Carl Sarapi näitusel kl 15.30 ja edasi liigutakse täikale, kus toimub tuur Eesti-Soome analoogfoto näitusel kl 18.00-19.00.

Fototäika on nii müüjatele kui ostjatele tasuta!

 

 

Loe lähemalt, kuidas asjad toimivad!

Kuidas toimub?

Meie juures on Sul võimalik saada endale üheks täikapäevaks tasuta müügipind või tuua asjad lihtsalt müüki Fotomuuseumi letti. Sinul ei jää teha muud, kui koguda kokku asjad, määrata hinnad ja tuua enne täikat Seegi galeriisse! Arveldamine käib sularahas. 

 

Kuidas asju müüki tuua?

 • Pane kodus kokku kõik fotoasjad, mida Sa ei vaja (raamatud, lisavidinad, tehnika jne).
 • Koosta paberile nimekiri esemetest, lisa juurde nende hinnad ning oluline info (sh, kas ese on terve või katki). Kui hind on juba määratud, siis seda enam muuta ei saa. 
 • Broneeri müügikoht, kirjutades  
 • Kohapeal vormistame lepingu
 • Kui ise kohapeal ei müü, siis tule lepingus märgitud ajal rahale ja müümata jäänud kaubale järele.

Kuidas makstakse müüdud asjade eest? 

Fotomuuseum peab müüdud asjade kohta arvestust iga müüja kohta eraldi. Täika lõpuks arvutatakse kõigi müüdud kaupade eest summa kokku ja makstakse Sulle kohapeal sularahas, kuid kui Sa ei soovi ise kohale tulla, siis antakse üle raha ja tagastatakse müümata jäänud kaup kokkulepitud ajal Fotomuuseumis. 

 

Kuidas peaks välja nägema hinnasilt? Mida ja kuidas sinna kirjutada? 

 • Müüja eesnimi
 • Müügis oleva eseme number F00, F01 jne (numbrid vastavalt sellele, mitu toodet müüki toote)
 • Toote müügihind
 • Soovituslik on märkida ka:
 • Info toote võimaliku vea kohta (hilisemaid pretensioone ei arvestata) 
 • Toote kirjeldus (see välistab, et toode müüakse teise toote hinnasildiga juhul, kui sildid peaksid küljest tulema ja vahetusse minema). Toote kirjeldus aitab sul ka hiljem selgust saada, mis on ära müüdud.

Hinnasildi näidis:

Artus F01 Hind 5 €

Kaamera Zenit ET (1973a) 

Katik katki

 

Mida müügile tuua? 

Täika on mõeldud kasutatud asjade müügiks, kuid organiseerija võib omal äranägemisel teha erandeid. Vastu ei võta fotograafiasse mittepuutuvad asju. 

 

Kes vastutab asjade säilimise eest? 

Fototäika ei võta vastutust toodete säilimise eest. Kadunud ja katki läinud asju ei hüvitata. Väikesemõõdulisi ning väga kalleid esemeid soovitame müüki mitte panna. Fototäika ei võta vastutust ka müüdud kauba kvaliteedi eest. Juhul, kui Fototäika müüs kauba omaniku eest, siis on võimalik ostjal põhjendatud pretensioonide korral Fototäika kaudu saada müüja kontaktid. 

 

Kuidas kaupa ja üritust reklaamitakse? 

Ole hea ja soovita täikat ka oma tuttavatele, siis saame ostjaid ja müüjaid juurde. Kui oled FB konto omanik, siis palun jaga meie infot! 

Fotomuuseum koos Linnamuuseumiga jagab infot oma kanalites (koduleht, Fb jms) ning meediale. 

 

Tere tulemast ostma ja müüma!

 

Fotomuuseumi fototäika toimumiskoht: galerii Seek – Tallinn, Väike-Pääsukese 5 Tartu maantee läbimurdel

Rohkem infot: Tanel Verk, Fotomuuseumi fototäika peaorganisaator