Balti jaama turul näitus
“Kuidas maitseb Kalamaja?”

1. veebruarist 1. aprillini on Balti jaama turul avatud Kalamaja kogukonnamuuseumi koostatud näitus „Kuidas maitseb Kalamaja?“.

Väljapanekul saab tutvuda endistele ja praegustele Kalamaja elanikele armsate retseptidega, mis on olnud nende jaoks siin elatud aja jooksul oluline osa Kalamaja maitsest. Neist suur osa on seotud soojade lapsepõlvemälestuste ning köögis askeldava vanaemaga, kuid on ka päris uusi Kalamaja retsepte. Näitusel on igaühel võimalus need nostalgiliste mustritega põllede taskutest kaasa võtta, et ka ise kodus Kalamaja-maitselisi roogi valmistada.

Tasuta näitus asub Balti jaama turu kioskitänaval välituru lähedal. Seda saab külastada 1. veebruarist 1. aprillini E-L 9:00-19:00 P 9:00-17:00.

Lisaks sellele toimub 2022. aasta oktoobrist kuni 2023. aasta aprillini Kalamaja muuseumi koduses köögis kord kuus ka üritustesari „Kalamaja maitsed“, kuhu on oodatud kõik huvilised, et kohalike elanike juhendamisel aegumatute retseptide järgi süüa teha, hubaselt üheskoos aega veeta ning lõpuks ka oma kätetööl hea maitsta lasta.

Näitus asub punaste ringidega tähistatud alal.