Ekskursioon „Vanalinna kanalisatsioonikaevude luugid“ eesti (17.05 ja 7.06), vene (18.05) ja inglise keeles (8.06)

Kutsume huvilisi omanäolisele ekskursioonile „Vanalinna kanalisatsioonikaevude luugid“. Miljonid ja miljonid turistid on käinud Tallinna keskaegses vanalinnas ning neile pole mitte kunagi räägitud kanalisatsioonikaevude luukidest. Ometi on ajaloost teada mitmeid sellesuunalisi ponnistusi. Näiteks suunasid Mihkli kloostri nunnad juba 1422. aastal oma solgivee linna kaitsekraavi. Ainuke, kellele neil tookord kanalisatsiooniteemadel kõnelda õnnestus, oli Tallinna foogt. Foogt kuulas vagad naisterahvad ära ja nõudis, et nad edaspidi siiski valaksid oma solgi lihtsalt tänavale. Siinkohal haarame selle nunnade käest tookord pudenenud tungla ning üritame uuesti hakata rääkima vanalinna kanalisatsioonist.

Võtame vaatluse alla 9 kanalisatsioonikaevu luuki, mis asuvad marsruudil Nunne tänavast Raekoja platsini.

Ekskursioon toimub esmaspäeval, 17. mail  kell 18.00 eesti keeles ja teisipäeval, 18. mail vene keeles. Lisaekskursioonid toimuvad esmaspäeval, 7. juunil kell 18.00 eesti keeles ja teisipäeval, 8. juunil kell 18.00 inglise keeles. Kogunemispunkt on Tornide väljaku purskkaev “Naine vaagnaga”, aadressil Nunne 18.

Ekskursiooni läbiviija on Kalamaja elanik ja kanalisatsioonikaevu luukide huviline Andres Siplane. Retk kestab 1,5 h ja on osalejatele prii!

Osalejate arv on piiratud. Pane ennast kirja eestikeelsele ekskursioonile 17. mai KOHAD TÄIS  ja venekeelsele ekskursioonile 18.mai  KOHAD TÄIS.

Pane ennast kirja eestikeelsele ekskursioonile 7. juunil SIIN.

ja ingliskeelsele ekskursioonile 8. juunil SIIN.

Foto: Andres Siplane