Jaan Tootseni “Minu Kalamaja” ekskursioon 8. juuni kell 18.00

Kalamaja muuseum alustas maikuus 2022 ekskursioonide sarjaga “Minu Kalamaja”. Selle raames tutvustavad kohalikud inimesed oma Kalamaja, mille keskmes on neile olulised lood ja paigad. Esimese “Minu Kalamaja” linnaretke läbiviijaks oli Piret Tali, kes esitles ka muuseumis oma raamatut “Minu Kalamaja. Hipsteriks saamatu”.
Jaan Tootseni “Minu Kalamaja” ekskursioon 8. juuni kell 18.00.
Juunikuus viib Kalamaja kevadet vaatama ja nautima Jaan Tootsen.
Linnaretk kulgeb esialgu mööda Vana-Kalamaja tänavat. Muuseumist väljudes vaadatakse korraks üle tee vana Rahapaja poole. Selle ees olid kunagi tenniseväljakud ja hea õnne korral saab ka paari pilti näha. Jalutuskäik kulgeb edasi Soo ja Vana-Kalamaja nurgale, kus Talukohviku verandal meenutatakse Jaak Johansoni ja Maailma päästmise komitee tegevust. Seejärel suundutakse Väike-Patarei 8 hoovi. Sealse roosipõõsa alla on maetud vana sõjaaegne trofeeauto, mida Ivan Orav on okupatsiooniaastatel käinud hoolsasti päevalilleõliga kastmas. Jalutuskäigu lõpetab pikem juturing.
Linnaretk algab Kalamaja muuseumist (Kotzebue 16), osalemine on muuseumipiletiga, mille saab soetada kohapealt. Tuur kestab umbes 1,5 tundi.

NB! Tuurile on kohtade arv piiratud, palun registreeri ennast tuurile SIIN

Foto: Jüri Kotšinev, Jaan Tootsen, Jaak Johanson. Foto autor Tõnis Tootsen.