Välinäitus Kalamaja põhikooli aial: „Minu isa, onu, vanaisa hobid ja ametid“

Kalmaja muuseumi ja Kalamaja põhikooli välinäitus „Minu isa, onu, vanaisa hobid ja ametid“ Kalamaja põhikooli aial, Vabriku tänav 18.

12. novembrist 22. detsembrini 2021
Isadepäeva eel avatav väljapanek on jätkuks kevadisele emadele ja vanaemadele pühendatud näitusele, mis sai kohalikelt inimestelt sooja vastukaja. Eelnevalt peeti nõu ka kohaliku elaniku, võrdõigusvoliniku Liisa-Ly Pakostaga, kuidas praegusel ajal tundlikule isade-teemale läheneda. Nii sündiski idee avada teemat seekord läbi ametite, hobide ja asjade. Muuseum ootas õpilasi ka kohapeale, tutvuma praeguseks unustusehõlma vajunud tööriistade ja esemetega, mida näiteks vanaisad oma tööl kunagi on kasutanud.
1.-9. klassi õpilased ongi teemale lähenenud erinevalt. Algklassilapsed kujutavad isasid peamiselt portreevormis, vanemad õpilased on aga uurinud ning pildile kirjutanud ka, kuidas mõnda tööriista- või vahendit vanasti kasutati.

Kalamaja muuseum lisab näitusele omalt poolt muuseumiga jagatud lugusid ja fotosid siinsetest tublidest isadest ja vanaisadest kuus-, seitse- ja kaheksakümmend aastat tagasi.

Projekti eestvedajad: Tuuli Juks ja teised Kalamaja Põhikooli õpetajad, Tuuli Silber Kalamaja muuseumist ja Haldi Normet-Saarna Põhja-Tallinna linnavalitsusest.
Kujundus: Triin Peterson
Trükk: PrindiMe
Näitus valmis Kalamaja põhikooli, Kalamaja muuseumi ja Põhja-Tallinna valitsuse koostöös.

Fotol: Tallinna Tuletõrje Põhja divisjoni komando ülem Eduard Tammis koos poja ja koeraga seenel, 1950. aastad