Jõulupaketid

jõulupiduElamuslik jõulupakett
„JÕULUÕÕV JA JÕULURÕÕM!“

Tallinna Linnamuuseum kutsub kõiki julgeid ja seiklusjanulisi seltskondi osa saama meeleolukast jõulupeost, mis leiab aset Tallinna kaitsetornides.
Vanas Revalis kõneldi pimedal ajal enne jõulupühasid ikka palju nalja- ja hirmulugusid. Olid need siis seotud sokkudega, ihukarvu püsti ajavate lugudega inetutest härjapõlvlastest või kummitustest. Kõike seda ikka eesmärgil, et end õnneliku lõpu ootuses rõõmsasse jõulumeeleollu sättida.
Elamusliku programmi jooksul näidatakse kohti, kus on minevikus midagi hirmsat või ennekuulmatut kogetud. Ise võime siiski olla kindlad, et jõuluvana ehk püha Nikolaus kaitseb meid – tarvitseb vaid heita pilk tornide vahel kulgevalt linnamüüri kaitsekäigult käeulatuses kõrguvale Niguliste kirikule.
Lustakas jõuluretk saab alguse Raidkivimuuseumist bastionikäikudes ja jätkub ringkäiguga läbi nelja linnamüüritorni. Seejärel asutakse aardejahile, mis huumori abil parandab osalejate meeskonnatöö oskusi ning täidab taskud jõuludele omaselt kullasäraga.  Loomulikult lõpeb see kõik uhke jõulusöömaga Neitsitornis.

Jõulusööma sisaldab:

  • Tervitusnaps: hõõgvein
  • Jõulupraad: ahjus küpsetatud seapraad ürdikartuli, punase kapsa ja sinepikastmega
  • Dessert: kohvikreem marjavahu ja beseega, kohv või tee
  • Taimetoitlaste valik: meega röstitud köögiviljad kartuli-maapirni gratääni ja tomati-basiiliku kastmega, pohlavahukook karamellikastmega, kohv või tee
  • Joogid: maitsestatud vesi, prae kõrvale pokaal punast või valget veini

On võimalik tellida kahte erinevat paketti:
Pakett sisaldab meeleolukat ringkäiku (meeskonnamäng+üllatus) ja kahekäigulist jõuluõhtusööki.

  1. Elamuslik programm 1,5 h + jõulusööma 2 h (kokku ca 3,5 h) 50 €
  2. Ringkäik 30 min + jõulusööma 2 h (kokku ca 2,5 h) 40 € (ei sisalda käelist tegevust)

Kontakt: maiga.tamm@linnamuuseum.ee

jõulud koolilasteleJõulupakett koolidele
„AJALOOLISELT MAGUSAD JÕULUD“.

Tallinna Linnamuuseumi Kiek in de Köki kindlustustemuuseum ja Chocolala kutsuvad kõiki õpilasi koos õpetajatega osa sama magusast jõulupeost „AJALOOLISELT MAGUSAD JÕULUD“.

Programm algab Kiek in de Kökist, kus kõik külalised võtab vastu tornivaht isiklikult. Tornivahi juhtimisel saadakse osa otsimismängust ning teada, kuidas vanasti linnas rahu säilitati ja jõule tähistati. Seejärel on kõigil võimalik meisterdada omale tornivahi latern, millega valgustada jõuluaega.

Pärast elamuslikku meisterdamist ja ringkäiku ootab Neitsitorni muuseumikohviku lektooriumis kõiki jõuluamps (viineripirukas, juusturull, mandariinid, õunad, piparkoogid, maitsevesi ja vaarika-mustsõstramorss).

Pärast kosutavat lõunat minnakse edasi Tallinna vanalinnas asuvasse magusamaailma, Chocolala’sse, kus saab kuulda lugusid kommide valmistamise ajaloost ja ka ise teha ühe erilise ja imemaitsva pulgakommi.

  • Osalustasu: 18 € koos lõunapausiga (ilma lõunapausita 11 €)
  • Võimalik tellida ka ilma toitlustuseta, hinnaga 11 €
  • Registreerimine aet.laast@linnamuuseum.ee