Installatsioon „Mälupildid“ Tallinna suurpommitamise aastapäevaks

Vaata muuseumi ajaveebis Tallinna suurpommitamise aastapäevaks valminud mälulavastust! Tallinna Linnamuuseum mälestab sündmust, millest tänavu 9. märtsil möödus 77 aastat, Ajateatri installatsiooniga „Mälupildid”.

Vaata näitlejate esituses valminud installatsiooni muuseumi ajaveebis SIIT

Meenutamaks Tallinna märtsipommitamise kurba aastapäeva lõi Ajateater koostöös Tallinna Linnamuuseumiga mäluinstallatsiooni „Mälupildid“. Mälestused märtsipommitamise ööst. Kolmes osas kokku esitatakse 36 inimese mälestusi märtsipommitamise ööst. Esituse jaoks on autorid kogunud üle 50 inimese mälestusi, sirvinud Linnaarhiivi ja Tallinna Linnamuuseumi materjale.

Mälestusi kannavad ette Ajateatri näitlejad.

Installatsioon on valminud Tallinna linna ja Tallinna Kesklinna Valitsuse toetusel 2019. aastal Vabaduse väljakul esitamiseks. Idee ja lavastuse autor on Anne Velt, tekstid valis Loone Ots. Koostööpartner Tallinna Linnamuuseumi poolt oli Toomas Abiline.

 

Kiek in de Kökist algav ringkäik “Märtsipommitamise jälgedes” annab võimaluse meenutada toonaseid traagilisi sündmusi nii sõnas kui pildis ning lõpetuseks asetada ka küünlad ohvrite mälestuseks.

9. märtsil kell 17.30 eestikeelne ringkäik, algus Kiek in de Kökist,
9. märtsil kell 18.00 venekeelne ringkäik, algus Kiek in de Kökist.
Osalejate hulk on piiratud, järgime rangelt ohutusnõudeid.
Palume aegsasti registreeruda SIIN

TLA_1465_1_5557_põlev_vaekoda_9_10_märts_1944