KESKAJALOOPÄEV mängustsenaariumi konkursil osalevatele õpilastele 15.sept

15. septembril toimunud Keskajaloopäeval osales ligi 60 õpilast, kes olid huvitatud mängustsenaariumi konkursist.

Konkursile saab esitada töid kuni 30. NOVEMBRINI aadressil 

 

KUIDAS OSALEDA?

Tallinna Linnamuuseum kutsub: võta sõbrad punti ja mõelge välja äge keskaja stiilis seiklusmäng! Parima stsenaariumi põhjal teeme treileri ja viime ellu mängu Roadgames platvormil!

Konkursi jaoks kirjuta oma mängu treileri stsenaarium. Konkursi auhinnaks on reis Cinevilla filmilinna, mis meenutab reisi ajamasinaga. Lisaks muid auhindu!
Roadgames mängud on nagu geopeitus või virtuaalne aardejaht. Liigud linnas, avastad vihjeid ja lahendad mõistatusi. Aardeotsimise asemel võib olla apteeker Melchiori stiilis detektiivilugu. Mõistatused ja vihjed viivad müsteeriumi lahenduseni.Tutvu konkursiga lähemalt SIIN.

TASUTA LOENGUD

Konkursil osa võtvad meeskonnad saavad Arheoloogiasügise loengutel osaleda kohtade olemasolul ja eelregistreerimisel tasuta, kirjutades sellest eelnevalt .  Esimene loeng toimub juba 22. septembril kell 18.00 Neitsitorni lektooriumis. Arheoloog MARTIN MALVE loengu teemaks on „Vägivald, meditsiin ja Oleviste kirik apteeker Melchiori valguses“

 

 

 

 

 

HEA TREENING ISESEISVAKS ELUKS

Konkursist osalemine annab hea võimaluse panna ajalugu elama ja muuta õppimine huvitavaks.
See on hea võimalus teha koostööd mitme õppeaine vahel, õppida oma aega planeerima ja meeskonnatööd tegema.
Kui lähed ajalugu, kirjandust või filmi edasi õppima, miks mitte arendada sellest oma uurimistöö teema või projekt? Võib-olla saab just sellest uus „Viimne reliikvia?

Mõelda tuleb suurelt!  – Iga põnev asi nõuab tööd ja mugavusstsoonist välja tulemist, kuid tulemus võib olla ettearvamatu ja positiivselt üllatav.

TOIMUNUD KESKAJALOO PÄEV

Päev algas konkursi tutvustusega ja nippide andmisega, millele tasub stsenaariumi kirjutamisel keskenduda ja kuidas läheneda. Mis on Roadgames ja kuidas seda mängitakse. Tutvustati auhindu, boonuseid ja žürii liikmeid. Vaata slaide täiendatud konkursi lehelt siit

Järgnes vestlusring ajaloolase Inna Jürjo, stsenarist Olle Mirme, „Apteeker Melchiori“ mängu looja Inese Freimane ja Maria Helene Tombergiga, kes koostas oma 11. klassi teadustöö „Apteeker Melchiori ja Oleviste mõistatus“ raamatu põhjal. Modereeris Marge Sassi.

Vestlusringis selgus, et mänge armastavad kõik, aga nende koostamine on veel põnevam! Tuleb võtta endale huvitav suund ja peateema ning viia mängijad seiklusele kaasa, olgu see näiteks Romeo ja Julia armastuslugu keskaegses Tallinnas. Häid mõtteid võib saada ka Lübecki õigust või Balthasar Russowi „Liivimaa kroonikat“ lugedes! Lisaks on see midagi, mille saab omale tulevikus CVsse lisada ja töövestluselgi kogemusest juurde rääkida.

Kohapealsed huvilised said osaleda ka „Apteeker Melchiori filmi radadel“ ekskursioonil.