Karikaturist Urmas Nemvaltsi koomiksinäitus ja uue raamatu tutvustus

Mürakaru koomiks tähistas 12. oktoobril 20. ilmumise aastapäeva näitusega Kiek in de Köki tornis.

Ühtlasi toimus näituse avamisel Mürakaru uue raamatu ja järgmise aasta karukalendri esitlus.

Armastatud koomiksitegelased näitavad ennast vaatajale oma parimatest ja halvimatest külgedest. Autori, Urmas Nemvaltsi sõnul on tegemist koomuskiga, kus poliitkorrektsusele pole kohta.

Ajalehes Postimees ilmuv igapäevane koomiksisari annab aimu Eesti poliit-, majandus- ja poliitikamaastikul toimuvast läbi karikaturisti silma.

Nemvalts ütleb, et suvel täitus tal 50. eluaasta, mille puhul juubelinäitus jäi tehnilistel põhjustel pidamata. Nüüd andis Mürakaru koomiksisarja 20. aastapäev talle põhjuse näitus ikkagi ära teha. “Kui veel lisada Vabariigi 100. sünnipäev, siis on ümmargusi numbreid isegi ülearu,” muheleb Nemvalts.

Näituse avamist aitab läbi viia humorist Tormi Kevvai. Kohale tulnute meeleheaks joonistab Nemvalts kohapeal karukoomiksi. “Sageli on minu käest küsitud, kas koomiksi taustatriibud on joonistatud käsitsi või tehtud arvutiga, nüüd on kohalviibijatel võimalus seda ise kaeda,” lubab karikaturist. “Et koomiksite must-valge maailm vaatajale liiga üksluiseks ei jääks, on vaatamiseks koomiksiteemalise kalendri värvilised pildid,” lisab ta.

Näitus jääb avatuks  2. detsembrini 2018