Karl-Erik Talveti maalinäitus
KILLUKESI KINDLUSTUSTEST

avatud kuni 14. veebruarini

Karl-Erik Talvet. Külalstusjuht. 40×50 cm, õli lõuendil, 2022

Pariisis sündinud ja Eestis ning Milanos õppinud kunstnik on osa võtnud arvukatest näitustest ning kuulub nii Eesti Maalikunstnike Liitu kui ka Eesti koomiksiseltsi. Oma loomingus kujutab ta enamasti seda ümbritsevat maailma, kuhu elu teda parasjagu on viinud. Näiteks rahukaitsjana Aafrikasse või kaitseliitlasena metsa. Nii ongi käesolev näitus seotud kindlustustemuuseumiga, kus kunstnik praegusel ajal töötab.

Näitusel olevad maalid kujutavad olustikku, mis on autorit Kindlustustemuuseumis viibitud aja jooksul inspireerinud. Näituse maale ühendab ka omapärane tehnika- kõik pildid on teostatud pintsli asemel spaatliga.

Üks tänapäevasemas maalikeeles töödest on austuseavaldus Märt Bormeistri ajaloolisele maalile „Lindanise lahing“.

“Olin juba eelnevalt teadlik, et algne maal ise ei ole ajaloo suhtes täiel määral tõetruu,” räägib autor. “Kuna ma varem ei ole ajaloolist sündmust kujutavat maali teostanud, eeldasin, et peaksin esialgu proovima mõnda juba olemasoleva tuntud maali kopeerimist. Tahtsin proovida algse maali õhustikku järgida, seda enam, et Bormeistri maal oli juba mitme aasta eest mu tähelepanu pälvinud.”

Karl-Erik Talvet on üks väheseid eesti kunstnikke, keda on köitnud sõjatemaatika. Ta on oma loomingus sageli kujutanud Eestiga seotud sõjategevust, nii Vabadussõja lahinguid või ka väljamõeldud actionit, nagu võib näha tema koomiksiraamatus «Kodukaitsjad» (2017). Talvet kuulub 2013. aastast Eesti Kaitseliitu, ning on olnud Eesti Kaitseväe koosseisus Aafrikas Malis.

“Kaks näitusel olevat maali on inspireeritud kummituslugudest, millega me tornide külastajaid hirmutame ja üks on rohkem kergemapoolne boonus. Nimelt oli see töö eksponeeritud mu sel aastal toimunud näitusel „Gloire au travail!“ Staapli 3 galeriis ning kujutab huumoorivõtmes muuseumi külastusjuhtide argipäeva.”

 

Näitus on avatud kuni 14. veebruar 2023.