Kitarrimuusika Kiek in de Kökis: Per Skareng 3. mail

3.05 kell 17.00 Kiek in de Köki teisel korrusel Külaliskontsert:
Per Skareng (kitarr, Rootsi)

Kavas Roman, Bellman, Sanz, Barrios, Granados, Albéniz

Sissepääs muuseumipiletiga.

 

Per Skareng lõpetas Rootsi Kuningliku Muusikaakadeemia kitarrisolisti erialal 1985. aastal. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel: III koht Prantsuse Raadio rahvusvahelisel kitarristide konkursil (1986), II koht Alessandrias (1987) ja I koht Berliinis rahvusvahelisel kitarristide konkursil (1987).

Skareng on teinud koostööd erinevate orkestritega nii solisti kui ka orkestrandina. Ta on soleerinud Stockholmi Kuningliku Sümfooniaorkestri, Rootsi Raadio Orkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Skareng on salvestanud mitmel korral plaadifirmale Caprice, mis on välja andnud näiteks tema sooloalbumi “El colibrí” (1989) ja heliplaadi “Play Italian Music” (1995), millel Skareng musitseerib flötisti Tobias Carroniga. Samuti on ta salvestanud koos kitarristi Heiki Mätlikuga albumi “Joaquín Rodrigo kammermuusikat“ (2001). Hooajal 2019/20 on tal kavas taas salvestada flöödi- ja kitarrimuusikat ning anda kontserte kogu Rootsis, aga ka välismaal.
Per Skareng on klassikalise kitarri õppejõud nii Soome kui ka Rootsi muusikakõrgkoolides. Lisaks on ta hinnatud külalisõppejõud Oslos, Kopenhaagenis ja mujal.

link:    https://ema.edu.ee/event/kulaliskontsert-per-skareng/