Neitsitorni kunstilaupäevad – töötoad ja tuurid uuel näitusel “Neitsitorn kui kunstitempel” 2020

Näitus “Neitsitorn kui kunstitempel” Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi Neitsitornis räägib Tallinna kunstielus seni teenimatult vähetuntud lugu. Kutsume laupäeviti lisaks näitusetuuridele osa võtma loomingulistest kunstitöötubadest.

Töötubades saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud võimaluse proovida professionaalse kunstitegemise võtteid – joonistada päris modelli järgi, katsetada erinevate tehnikatega, proovida kätt graafilise kujundamisega. Näitusest loe lähemalt SIIT

21. november

13.30–14.00 Näituse tutvustus: “Neitsitorn kui kunstitempel”.
14.00–16.00 “Akvarellilaupäev “Kiika akvarellikööki!” Köki 5 korrusel Erinevate akvarellitehnikate tutvustus -katsetatakse erinevaid põnevaid nippe ja pinnakatmisviise. Lõpptulemusena valmib kompositsioon, kus on nii kohalikku õhustikku kui autori meeleolusid. Juhendajaks kunstnik Saima Randjärv, kes on nii Maalikunstnike Liidu liige kui kuulub ka Eesti Akvarellistide Ühendusse. Osa võtma on oodatud täiskasvanud ja lapsed alates 10. eluaastast. Osavõtt muuseumipiletiga.

Osavõtt muuseumipiletiga! Maalime maskides!

Registreeri siit!

 

Toimunud:

14. november

13.30 -14.00 Näituse tutvustus “Neitsitorn kui kunstitempel” 

14.00 -16.00 Linnavaadete visandamine Köki 5. korrusel.

Osavõtutasu täiskasvanutele ja  lastele muuseumipiletiga! Köki 5 korrus võimaldab hoida 2 m distantsi. Ootame inimesi muuseumisse maskiga! 

NB:Lembe Rubeni joonistuskursus”Kohtumine iseendaga” edasi lükatud! Kohtume suvel parema ja säravama iseendaga!

24. oktoober

14.00–15.00 Näituse tutvustus: “Neitsitorn kui kunstitempel”.
Räägib näituse kuraator Risto Paju. Sissepääs muuseumipiletiga.

31. oktoober

13.30–14.00 Näituse tutvustus: “Neitsitorn kui kunstitempel”.
14.00–15.30 Töötuba lastele “Eksliibrise kujundamine”.
Eesti üheks vanimaks eksliibriseks peetakse Kristjan Raua eksliibrist oma vennale Paul Rauale. Sulega joonistades saavad lapsed kujundada endale eksliibrise.
Juhendaja Ade Lehtse. Osavõtt lastele 4 €, vanematel sissepääs muuseumipiletiga. Pilet sisaldab nii näituse tutvustust,  töötuba kui ka pääsu muuseumi tornidesse ja näitustele.

7. november

13.30–14.00 Näituse tutvustus: “Neitsitorn kui kunstitempel”.
14.00–17.00  Töötuba “Drink and Draw”.
Näituse tutvustus algab mõistagi Neitsitornis, kuid sealt liigume edasi Kiek in de Köki torni kõige kõrgemale 6. korrusele. Seal saab juba suurmeistritest inspireerituna ka oma kätt harjutada aktimodelli visandamisel. Muidugi käib ürituse juurde väike jook!  Üritus Facebookis.
Pilet 10 eurot kehtib nii tutvustusele kui töötoale. Pileti saab osta SIIT ka ette.

 

Fotol hetk Lembe Rubeni joonistuskursusest