Loeng-linnaretk Tallinna mustpeade jälgedes neljapäeval, 24.10 kell 18

TALLINNA MUSTPEADE JÄLGEDES

 

Neljapäeval, 24. oktoobril kell 18.00 toimub Kiek in de Köki kindlustustemuuseumist algav linna- ja muuseumiretk „TALLINNA MUSTPEADE JÄLGEDES“, mis tutvustab Mustpeade vennaskonna põnevat ajalugu.

Ringkäik algab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis (Komandandi tee 2), jätkub jalutuskäiguga läbi vanalinna ning lõpeb Mustpeade maja juures (Pikk tänav 26).

Mustpeade vennaskond oli Riias, Tallinnas ja Tartus alates keskajast tegutsenud korporatsioon, mis ühendas vallalisi kaupmehi ja laevaomanikke. Tallinna Mustpeade vennaskond loodi ilmselt 14. sajandil ja tänavu möödub selle esmamainimisest 620 aastat. Keskaegse gildi nimetust on seostatud nende kaitsepühaku, Püha Mauritiusega, kes oli mustanahaline ning kelle kujutis on vennaskonna vapimärgiks. Ühendus ostis Pika tänava maja 16. sajandi esimesel poolel ning osutas hoone tolleaegse renoveerimisega linnale suure teene – see maja on siiani jäänud pealinna silmapaistvaimaks, mitmete detailide poolest ainsaks renessansi ehituskunsti näiteks.
Ürituse raames räägime mustpeade mitmekesisest tegevusest, neist kui linna seltsielu vedajaist ja nende ajaloopärandist laiemalt.
Mustpeade ajalugu tutvustab Kiek in de Köki külastusjuht-giid Eero Väin.

Üritus kestab orienteeruvalt 1,5 tundi.

Sissepääs muuseumi sooduspiletiga 6 €

Palume registreerida SIIT