12.09 kl 17.30, 15.09 kl 14.00: Raidkivimuuseumi ringkäik kunstiteadlase Risto Pajuga

Euroopa muinsuskaitsepäevade puhul toimub 12. ja 15. septembril ringkäik Tallinna Linnamuuseumi kunstikogu hoidja, kunstiteadlase Risto Pajuga Raidkivimuuseumis ja sealt edasi ka linnaruumis raidkive otsides.

Raidkivid võivad tänapäeval tunduda vaatajale vahest isegi eksootilistena. Ei leidu neid ju tänapäeva kodudes kuigi sageli. Ekskursioon Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuuluvas Raidkivimuuseumis tutvustab aga Tallinna vanalinnast pärit raidkive. Valdav osa neist kividest on kuulunud inimeste kodude juurde, olnud osaks nende igapäevaelust. Nende kividega on külaliste ees uhkustatud, neid on imetledes vaadatud, aga võib olla on nende peale ka murest murtuna toetatud.

Raidkivimuuseum Ingeri bastionis

 

Risto Paju raidkiviekskursioonid:

neljapäeval, 12. sept kl 17.30;
pühapäeval, 15. sept kl 14.00.

Retk kestab 1,5 tundi.
Sissepääs Euroopa Muinsuskaitsepäevade sooduspiletiga, hind 5 €.

Euroopa muinsuskaitsepäevad on Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni ühiselt ellu kutsutud algatus, et tutvustada meid igapäevaselt ümbritsevat rikast ja mitmekesist kultuuripärandit ja võimaldada juurdepääsu mälestistele ning muuseumidesse.  Päevad toimuvad septembri teisel nädalavahetusel 12.-15. septembrini ning kutsuvad avastama kunsti ja meelelahutusega seotud pärandipaiku, korraldades ekskursioone kohaliku pärandi ja ajaloo paremaks mõistmiseks.

Osale neljapäevast pühapäevani toimuvatel ekskursioonidel, loengutel, seminaridel, näitustel, häppeningidel või hoopis kinoseanssidel!