07. aprill kell 18:00 Müstiline etendus “Hinge kihid”

Lühikese jala varavatornis etenduvat Teoteatri lummavat põnevikku „Hinge kihid“ saab vaadata Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuuluvas tornis, kus on on avatud ka lavastuse aineks olnud näitus „Metapsüühiline Tallinn“.

„Hinge kihid“ jutustab sõdadevahelise Euroopa ühest tuntuimast meediumist Mai Kalamehest ja Bernhard Johansonist.

Etendused toimuvad neljapäeviti, algusega kell 18.

Piletid osta Piletilevist

 

 

Müstilise alatooniga lavastus viib vaataja 1930. aastate Tallinnasse, kus tegutses karismaatiline hüpnotisöör Bernhard Johanson. Hea ärivaistuga Johanson tutvus tagasihoidliku meediumi Mai Kalamehega, kellega koostöös avati Mediaalse Nõuande Kabinet. Tagasihoidlik ja sõnaaher meedium muutus hüpnoosiseisundis tundmatuseni ja ilmutas üllatavaid teadmisi nii minevikust kui tulevikust. Nende seanssidest andsid ülevaateid toonased ajalehed ning nende tuntus ulatus Eestist kaugemalegi.

Lavastuslik hüpnoosiseanss viib vaataja rännakule vanale kalmistule ja endisaegsesse Pirita kloostrisse.  Oma sõnumi elavatele edastab viirastusmunk, kelle kohalolek on Väravatornis olnud tajutav juba aastasadu.

Osatäitjate koostöös sündinud lavastuses on kasutatud ajaloolistel hüpnoosiseanssidel kuuldud lugusid.
Lavastus sobib kõigile, keda köidab hingekriipiv ajalugu ja vaimumaailm, kus ruumi- ja ajapiirangud meid ei ahelda.

VAATA TREILERIT

Pärast etendust toimub näituse „Metapsüühiline Tallinn” tutvustus, kus ajaloolane Toomas Abiline räägib lähemalt Mai Kalamehe ja Bernhard Johansoni tegevusest ning paranormaalsete nähtuste uuringutest sõjaeelses Eesti Vabariigis.

Lühikese jala väravatorn on üks Tallinna tuntumaid kummitustorne, kus korduvalt olevat end ilmutanud viirastusmunk – kannatust väljendava ilmega mungarüüs mees. Viirastusmunga fenomeni asus 1930. aastatel innukalt uurima Tallinnas tegutsenud Psüühiliste Uuringute Ühing, mille liikmed kogusid andmeid munga ilmumistest ning püüdsid viirastusega meediumi abil kontakti saada.

Näitus tutvustab ka teise parauuringutele pühendunud ühingu, Eesti Metapsüühilise Seltsi toimetamisi. Teada saab, mida ennustas Mai Kalamees Eestile aastaks 2000, kuidas ta kirjeldas Pirita kloostri elu enne selle hävingut ja millist saatust ennustas Jossif Stalinile.

Etendus ja näituse tutvustus kestab kokku 1,5 h.

Hüpnotiseeriv põnevik HINGE KIHID näitusel “Metapsüühiline Tallinn”
Stsenaarium ja heli: Jane Meresmaa-Roos

Osades:
Meedium: Jane Meresmaa-Roos
Hüpnotisöör: Erik Rüütel


Etendused  toimuvad neljapäeviti
Kiek in de köki kindlustustemuuseumis.

 

Sissepääs Lühikese jala väravatorni Neitsitorni kaudu.

Esietendus toimus 23.01.2020.

Piletid:15 € Piletilevis ja tund enne etendust Neitsitorni kassas (kui on vabu kohti)

Loe lisaks