TULE JA TUTVU: Neitsitorn kui kodu ja kohvik

Tuuril räägime põnevaid lugusid siin tegutsenud elanikest ja pajatame põhjalikumalt legendaarse kohviku kuldajast 1980ndatel.

Näitame kuidas Neitsitorn muutus kindlusest koduks ja seejärel rekonstrueeriti taas kaitsetorniks, mille sisse ehitati kohvik.

 

Neitsitorn on Tallinna üks enim ajas muutunud kaitserajatis. 14. sajandil püstitatud nelinurkset torni on korduvalt ümber ehitatud.

Oma algsel kohal on tagasi ka legendaarse Neitsitorni kohviku 1980-ndate aastate sisustus. Seda Aala Buldase ikoonilist interjööri saab näha torni neljandal korrusel, see on ehtne ja algupärane. Pikka aega “kadunud” olnud mööbel (kui kohvik suleti 2000. aasta algul, viidi kohviku sisustus minema) leiti taas üles, sai taastatud ning on nüüd torni neljandal korrusel valmis taas kohvikukülastajaid teenima.

Äsja on valminud ka makett Taani kuninga aia hoonetega ajast, kui Neitsitorn oli koos ümbritseva aiaga koduks 1930. aastate fotode põhjal.

 

Osalemine piletiga 8/5 €, võib osta Neitsitorni kassast.

Osta pilet PILETILEVIST

 

NB: ERITELLIMUSEL KURAATORITUND
Vähemalt 5 inimese osalusel saab tellida kuraatoritundi, kus näituse koostajad Risto Pajus ja/või Tõnu Pedaru kõnelevad teemast lähemalt ja tutvustavad ekspositsiooni.
Kestus 1 tund, osalemine muuseumipiletiga 8/5 €