1.06. lastele tasuta, täispilet 1 €. Vaata, mida näeb lastekaitsepäeval Tallinna Linnamuuseumi filiaalides

Lastekaitsepäeval, 1. juunil on Tallinna Linnamuuseumi filiaalide külastamine kõigile kuni 19-aastastele tasuta. Kõik ülejäänud pääsevad sel päeval muuseumi 1 € piletiga.

 

Tallinn tähistab lastekaitsepäeva lastele tasuta sissepääsu võimaldamisega Tallina Linnamuuseumi, Tallinna loomaaeda ja Botaanikaeda. Muuseumid on praegusel ajal, kui suuremate ürituste korraldamine ei ole veel ohutu, kõige turvalisem koht kogeda elamusi ja ka saada uusi teadmisi. Tallinna Linnamuuseum kutsub sel päeval vaatama Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi, Lastemuuseum Miiamilla ning Jaani seegi galerii uusi näitusi, samuti Kalamaja muuseumi välinäitusi.

Lastemuuseum Miiamilla sees ja väliterrassil dokumenteerib Arvo Iho fotonäitus „Muutuv vana Kadriorg“ Kadrioru muutumisi ühe aastakümne jooksul. Arvo Iho kaamerasilma kaudu saab vaataja võrrelda 2009–2020 aastatel jäädvustatud vaateid.

Lastemuuseum Miiamilla miniaia välinäitus “Roheliste näppudega lapsed” aitab ise tegutsedes aiatarkusi ammutada ja rohelist mõtteviisi juurutada.

 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum linnulennult

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi näitus “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos”viib meid keskaegsele linnatänavale, kus näeb koduloomade elukäiku seasulust peolauani. Torni keldrikorrusel on aga avatud metsikute ja taltsutamata loomade maailm.

Näitus “Neitsitorn kui kunstitempel”moodustab uue osa kindlustustemuuseumi püsinäitusest. Neitsitorn on pakkunud oma erilise kohavaimuga ateljeeruume, aga ka kodu mitmetele tuntud Eesti kunstnikele nagu Alexander von Winkler, Paul ja Kristjan Raud, Karl Burman ja Henrik Olvi. Ateljee kui ruumilise mälestusmärgi kõigile, kes selle akendest üle vanalinna katuste vaadanud, on kujundanud tunnustatud filmikunstnik Jaagup Roomet.
Lühikese jala väravatornis saab vaadata ka näitust “Metapsüühiline Tallinn”, mis põhineb 1930. aastatel tegutsenud Eesti Metapsüühilise Seltsi arhiivi materjalidel ja tutvustab sõjaeelse Tallinna okultiste, nende organiseeritud seltse ja ühinguid ning „uuringute“ tulemusi.

 

Jaani seegi galeriis on avatud 130 fotograafi koostöös sündinud näitus “Isolatsioonidialoogid”, mis võtab kokku viimase aasta isolatsioonikogemused. Näitus on Eesti muuseumide aastaauhinna nominent.
Jaani seegi galerii on Fotomuuseumi uus näitustepaviljon, kus toimuvad kaasaegse fotograafia näitused ja tutvustatakse Eesti fotopärandit. Hoone eksponeerib ka 13.-14. sajandist pärinevaid seegi kompleksi kuulunud hoone varemeid.

 

Kalamaja muuseum kutsub vaatama muuseumi näitusi linnaruumis:
Kalamaja muuseumi ja Kalamaja Põhikooli ühisnäitus „Minu ema(d)“ on vaadata kooli aial Vabriku tn 18.
Välinäitus “Kalamaja kadunud killud. Pildikesi perealbumitest” laotub Kalamaja tänavatele, täpsema info leiab SIIT.

 

Teisipäeval, 1. juunil on avatud: Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Linnamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla ja erandkorras ka Jaani seegi galerii.

Kõigile kuni 19-aastastele (kaasa arvatud) on sissepääs tasuta. Täispilet sel päeval 1 €.

Fotomuuseum, Tallinna vene muuseum ja Peeter I maja on sel päeval suletud.

Foto: Tallinna Linnamuuseum