Vaata pilte Kiek in de Köki suurtükitorni avamiselt!

Tallinna Linnamuuseum avas pärast pea aastast remonti ja ümberehitust Kiek in de Köki suurtükitorni.

Uus püsinäitus “Kaitstud linn, kindel kants” läbi kuue korruse lubab külastajail tutvuda Tallinna kaitsmise ajalooga interaktiivsete eksponaatide ja mänguliste tegevuste kaudu. Värskeltavatud näituse lipulaevaks on Mustpeade epitaaf, mis on üks Eesti olulisemaid kunstiteoseid ja esimene maal, millel kujutati detailselt Tallinna inimest ning Tallinna osalist panoraami.

Sügishooajast hakkab muuseum pakkuma ka uut publikuprogrammi, mis aitab uuemate ajalooteadmiste toel avastada kohalikku põnevat minevikku.

Vaata pilte suurtükitorni meeleolukalt avamiselt, kus tervitussõnadega esinesid Euroopa Parlamendi liige ja endine Kaitseväe juhataja Riho Terras, Tallinna abilinnapea Madle Lippus, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja Hillar Sein, Tallinna Linnamuuseumi direktor Heli Nurger ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi juhataja Anneli Jalava. Musitseeris Vivat Brass ning kanti ette Balthasar Russowi aineline lühinäitemäng, mille kirjutas Loone Ots ja lavastas Anne Velt, konsulteeris Tallinna Linnamuuseumi vanemkuraator Toomas Abiline.

Fotode autor: Vahur Lõhmus