VIRTUAALTUUR:
Miiamilla enne remonti

Lastemuuseum Miiamilla 13. muuseumiaasta on alanud uuenemise tähe all. Lastele armsaks saanud püsinäitus on hoolega kokku pakitud ja jõudnud juba uuele kasutusringile. Kõige suuremad lemmikud ja “lastemagnetid” leiavad aga koha ka uues ekspositsioonis. 

Hetkel veel remondiootel muuseumiruumid on tühjad ja väike maja üllatab oma avarusega. Endise ekpositsiooni esemed on juba leidnud endale uued elukohad, kus nad lastele mängimiseks ja rõõmu valmistamiseks on sisse seatud. Enamik püsinäituse suuremahulistest esemetest kingivad nüüd tegevusrõõmu Tallinna lastekodu põhihoones ja ruumides. Nõmme huvikeskuses kõrgub endisest kellatornist kujundatud majakas. Väiksemad mööbliesemed on leidnud endale uue eluringi lastemuuseumi vahetus läheduses, väikses kogukonnalasteaias. Mitmed riiulid, sahtlid ja kapid täidavad töökohustusi Tallinna Linnamuuseumi teistes filiaalides.

RINGLUS TEEB ÕNNELIKUKS

Juba ajalooliselt on lastemuuseumi maja olnud keskkonnasäästliku olemusega. 1937. aastal projekteeritud Lastepargi peahoone ehitamisel kasutati endisaegseid väikepaviljonide sambaid, trammikuuride lammutamisel allesjäänud puittalasid ja muid ehitusjääke, mis hoone aluslaudiseks sobisid.

Lastemuuseum on õnnelik, et esemete taasringlusse saatmisel oleme andnud oma panuse keskkonnahoidliku eluviisi normaliseerimisse. Ka uue ekpositsiooni loomisel lähtume sellest, et toodetud esemete kasutusaeg oleks pikk ja lastesõbralik. Lisaks on endiste eksponaatide hulgast valitud välja mõned külastajate lemmikesemed, mis saavad uuel näitusel endale teistmoodi kasutusala, pikendades nii oma eluringi veel kümnendi võrra.

KÜLASTA MIIAMILLA VIRTUAALTUURI

Uue ekspositsiooni ehituse- ja põhiprojekti koostööpartner MOTOR jäädvustas muuseumi ruumide 3D vaated. Nii saab külastada ja avastada endist sõpruseteemalist püsinäitust ka kodus olles. Virtuaaltuurile pääsed siit: LASTEMUUSEUM MIIAMILLA ENDINE EKSPOSITSIOON

Kuigi tänaseks on ruumid mööblist ja esemetest tühjad, siis uusi mõtteid, tegevusi ja kaasamisprojekte mahub muuseumisse terveks aastaks küllaga. Jälgi Miiamilla üleskutseid ja tegevusi Facebookis ja Instagramis.

 

Siit näed, kuidas ja kuhu Miiamilla senine sisu kolis.

 

Võtke meiega ühendust:

tel 601 7057