Tee kaasa virtuaalsel LEMMIKLOOMAPÄEVAL Lastemuuseumi Facebookis

Kujutage ette, kui ühel päeval on meile saba taha kasvanud ja liiguksime ringi hoopis neljal käpal. Mõelge vaid, kui mõistaksime loomade keelt ja räägiksime üksteisega haukudes! Lemmikloomapäeva tegevused avaldasime Miiamilla Facebookilehel 11. aprillil 2021, kuid neid saab kaasa teha aegumatult!

Lemmikloomapäeval saad teada, kuidas loomad oma meeleolu näitavad, jäljendame loomade häälitsusi ja õpime tundma oma neljajalgsete sõprade kehakeelt.

Foto: Meeli Küttim

KOGUPERE LOOMAJOOGA

Paneme käpad maha ja sirutame koonu taeva poole. Jõukohased ja lõbusad joogaharjutused pere kõige noorematest vanemateni välja. Eriti hea kui jooga ajal oled paljajalu ja sul on seljas liikumisvabadust toetavad riided.

 

LOOMADE KEEL

Kuulame kuidas loomad räägivad ja milliseid helisid nad üksteisega suheldes kasutavad. Jäljendame häälitsusi ja proovime loomade keelt sõnadesse panna.

 

LOOME MEELEOLU

Kui saba on rõngas on meeleolu hea, aga kui nina on vastu maad, siis on ka tuju kehvapoolne. Uurime loomade emotsioone ja kuidas nad oma meeleolu läbi kehakeele väljendavad.

 

LOOME LOOMI

Nüüd saad endale luua oma lemmikoomade maailma. Meisterdame ruumilisi loomi või kasutame loovust ja paneme kokku päris uusi omanäolisi liike. Anna neile põnevaid nimesid ja mõtle, millise iseloomuga sinu uued koduloomad võiksid olla. Meisterdamiseks varu endale värvilist tugevat paberit (kartong), käärid ja vildikad. Asume loomi looma!

 

TLM 22294:8 P2130

TLM 22294:8 P2130

LOOMAD LAUAL

Käpad püsti, kellel on kodus mõni loomaga lauanõu! Toit maitseb palju paremini kui tead, et kausipõhjas on keegi sind rõõmustamas.

Pildil on Nikolai Langebrauni portselanitööstuse taldrikuke (1930. aastad), mille peale on maalitud kaks lasterõivais kutsikat. Koerad veedavad nii kaua palgil kiikudes aega kuni taldrikuomanik oma võileivad või pudru korralikult ära sõi.

Kutsume kõiki jagama pilti oma armsast taldrikust, supikausist, kruusist või lusikast, kuhu peale on maalitud lemmikloomad. Jaga oma pilti lastemuuseumi Facebooki lehel #miiamillalemmikloomapäev.

 

Lisainfo