Tüdruk, koer ja pliiatsid: muinasjutuline näitus Lastemuuseumis 2022 suvel

Miiamilla koridorigaleriis saab vaadata imetoredaid joonistusi tüdrukust ja tema vahvast neljajalgsest sõbrast. Illustratsioonide autor Jelena Tšekulajeva leiab oma joonistuste jaoks inspiratsiooni tütar Mariast ja koer Ollie’st.

Laupäeval, 27. augustil kell 13.00 saab näitust uudistada koos kunstniku ja koer Olliega. Siis saab näha, millist tööd Ollie oskab teha, õpime lastega koerustrikke ja koos kunstnik Jelena ja Mariaga joonistame väikeste ja suurte koerte ühispilti.

Ollie’st on saanud ka Maria armas kaaslane. Mõnikord jagavad nad ühte koerapesa, istuvad koos laua all või teevad kahepeale krutskit. Loe lähemalt näitusest ja sellest, kuidas tüdruku ja koera lugudest on muinasjutulised joonistused sündinud.

Autor: Jelena Tšekulajeva

 

PLIIATSID

Mulle meeldib väga joonistada. Hea paber ja pehmed värvilised pliiatsid on kõige mõnusam viis vaikse õhtu veetmiseks. See, mis pildile püütud, on natuke päris ja natuke väljamõeldud. Pildid on nagu unenäod, mille kohta hiljem arvad, et unes nähtu on päriselt juhtunud. Iga lugu saab alguse millestki mitte eriti olulisest, mis on kord juhuslikult meelde jäänud. Kuhu see lugu viib, mida võtavad ette tüdruk ja koer ja kes veel pildile jääb, ei oska alati ette arvata.

 

TÜDRUK

Joonistustel on peategelaseks  minu 10-aastane tütar Maria. Tahes tahtmata jälgin oma last iga hetk, kas või silmanurgast, möödaminnes. Pähe on kulunud iseloomulikud liigutused, tunnete peegeldus näoilmes ja kehahoiakus. Mõnikord on Maria ise enda moodi – ei mingit üllatust, teine kord näen ennast ja järgmisel hetkel on ta täiesti võluv ja muinasjutuline tütarlaps.

 

KOER

Autor: Jelena Tšekulajeva

 

Minu koer on ka natuke eriline. Ollie on väljaõpetatud abikoer (hüpokoer). Nimelt oskab ta anda märku, et minu veresuhkur on langemas alla normi. Mul on diabeet ja kui juhtub, et veresuhkur läheb madalaks, tunnen ma end halvasti ja väga nõrgana. Siis on ravimiks komm või midagi magusat. Abikoer oskab käsu peale tuua glükoosipaki. Ollie on mul peaaegu alati kõrval, jalus ja silme ees ning temagi on mulle pähe kulunud nii, et saan teda igas poosis joonistada. Muidu on Ollie ülimalt energiline ja rõõmus spanjelitüdruk, kes väga armastab palli mängida ja ringi joosta. Ma käin temaga pikkadel jalutuskäikudel iga ilmaga.

 

 

Näituse avame koos kunstnik Jelena, Maria ja Olliega laupäeval, 2. juulil kell 14.00. Avamisel näitab Ollie koerustrikke ja koos kunstnik Jelena ja Mariaga joonistame väikeste ja suurte koerte ühispilti.

 

 

 

Näitus jääb avatuks suve lõpuni.

 

JÄLGI MIIAMILLA TEGEMISI SIIT JA SEALT

FB: miiamilla

Instagram: lastemuuseummiiamilla