Elu õite üheksapäevak 30. mai – 7. juuni (virtuaalne ja reaalne)

Maikuu on õide puhkemise kuu ning meie lillelise emadepäeva järel tähistame suurejooneliselt meie elu õisi! Alustame lastekaitsepäeva tähistamist juba 30. mail ja teeme seda koos teiega üheksa päeva jutti!

Elu õied on … meie elu õied – mis siin salata! Kõik puhkeb õide just tänu neile. Lapsed toovad soojuse südamesse, sära silma ja naeru suule: ja just kõike seda me lastega ja lastele 30. maist 7. juunini teemegi! Pane soe süda ja rõõmus meel valmis, et 30. mail meie Facebooki lehelt vaadata, kuidas käepäraste vahenditega oma kodulinna ja teiste südameisse rõõmu külvata saad! Muidugi ei maksa unustada iseend, sest teistele saame rõõmu jagada siis, kui ise oleme rõõmsad ja rõõsad.

30.05–7.06 saad lastemuuseumi Facebooki lehe kaudu osaleda igasugu põnevates aktsioonides!

 Näpunäiteid Hea Tuju Kivide maalimise kohta:

Armas sõber suur või väike! Oled ju tundnud, kui heaks läheb tuju, kui kellegi tuju heaks saad teha? Just selleks kutsubki Kiusamisvaba Kooli sihtasutus koos lastemuuseum Miiamillaga sind Hea Tuju Kive tegema ja teistele leidmiseks poetama, tähistades nõnda lastekaitsepäeva! Osaleda saab mistahes Eesti paigas ning kuni 7. juunini (omatahtsi muidugi kasvõi terve elu)! See on väga lihtne!

 

Vaja läheb:

 • kive
 • lappi või harjakest
 • pintsleid (pigem väikese läbimõõduga) ja akrüülvärve või veekindlaid markereid
 • head tuju

 

 1. Korja kodukandist kive, millele oleks mõnus maalida.
  Sellistest, mis mahuvad kätte, piisab, mõnikord piisab ka pisikesest, mida on leidjal hea tasku pista. Käesuurusele lapikule kivile on aga lihtsam maalida. Kui soovid, võite perega mõne kobakamagi ette võtta, et see näiteks teie väravaposti või majatrepi juures või möödujaid rõõmustada saaks. Kuidas endal tuju on!
 2. Tee kivid puhtaks!
  Rõõmsatujuline kivi teeb tuju heaks paremini kui porise tujuga kivi! Hea on teda puhastada mõne harja (nt vana hambaharja) või riidetükiga. Parem hoidu pesemisest, sest kivile meeldib endasse vett imada ja siis on sinu heal sõnumil vaja kaua enne kuivada, kui ta õueminekuks valmis on. Lihtsalt pisut liivase kivi saad ka mõne pika paiga puhtaks.
 3. Maali kivile hea tuju sõnum!
  Nüüd haara pihku pintsel ja akrüülvärvid! Ikka väikse kivi jaoks väike pintsel, suure kivi jaoks suur pintsel. Akrüülvärvidega ole ettevaatlik (kui võimalik, kasuta põlle), sest need kuivavad veekindlaks – just selsamal põhjusel aga neid hea ongi kasutada, sest siis vihm ei pese sinu suurt tööd kivilt maha. Kui sul akrüüle pole käepärast võtta, sobivad väga hästi ka veekindlad markerid. Lase headel mõtetel lennata! Sõnumeid saab kirjutada, nt “Naerata, kõik on hästi!”, või joonistadagi sellise pildi, mis lausa paneb vaatajat naeratama!
 4. Kuivata ja kirjuta!
  Kirjuta kivi taha või pildi alla serva “KiVa”! Nii saab kivi leidja uurida, kuidas tema teele selline lõbus kivi sattus. Kui soovid, võid muidugi ka oma eesnime jäädvustada. Enne kivi tagasi õue viimist lase värvil kenasti kuivada, kui kasutasid akrüülvärve.
 5. Poeta valmis Hea Tuju Kivi teistele leidmiseks õue!
  Vii oma kivi nüüd Hea Tuju missioonile! Poeta ta kuhu hing ihkab: mõne maja trepile või aknalauale, pargipingile või trammi, randa teiste kivide sekka või murule … Võid kindel olla, et see, kes sinu hoole ja armastusega maalitud kivi leiab, saab südame soojaks ja tuju heaks.

 

Hea Tuju Kivide mõtte andis meile pirakas rändrahn, kes seisab Kadriorus praeguse lastemuuseumi maja ees. Kunagist lastepargi peahoonet lammutuse eest kaitsnuna on ta tõeline lastekaitsekivi. Hea tuju sõnumeid saad meiega koos kindlasti tulevikus veel luua! Aitäh sulle, et jagad lihtsa kivipoetamisega oma headust!

 

Aja kael õieli, tee kaasa ja tervitame suve naerusuise õitemerega!

Lisainfo või 601 7057