Lastemuuseumid Kadriorus ja Kalamajas kutsuvad osalema Eesti ajaloos

Kadrioru ja Kalamaja lastemuuseumid kutsuvad kõiki muuseumisse oma lugusid jutustama ja siduma neid meie ühise ajalooga.

24. jaanuaril avasime installatsiooni „100 AASTAT – 100 JALGA”.
100 aastane sajajalgne jutustab põnevaid lugusid ühe väikese, aga vapra riigi 100 esimese aasta juhtumistest. Tule aita sajajalgsel lugu jutustada ja lisa siia ka oma lugu!

Mõlemas Miiamilla majas – nii Kadriorus kui Kalamajas on alati elanud üks vahva koduloom, sajajalgne. Ta on sõbralik ja tähelepanelik olend, kel on varuks palju põnevaid lugusid Kadriorust ja Kalamajast, Tallinnast, Eestist ja maailmast. Ajad ja lood on erinevad, seetõttu on sajajalgse jalad eri värvi. Igal aastal kasvab talle juurde üks jalg ja tuleb meelde mitu uut lugu, mida ta Miiamilla ja tema sõpradega jagab. 2018. aastal saab sõber sajajalgne 100 aastaseks, tal on siis sada jalga!
Meie Eesti vabariigil on samuti 2018. aastal 100. sünnipäev ja ka muidu on ta sõber sajajalgsega väga sarnane: on sõbralik ja hooliv, võib jutustada palju lugusid. Need lood on mitmesugustes toonides ja meeleolus, tule uuri lähemalt!
Millised lood igal aastal juurde tekivad ja millist värvi nad on, oleneb meist kõigist: need lood jutustavad meist, meie sõpradest ja riigist.
Palju õnne, meie Eesti!

Installatsioon „100 AASTAT  ̶  100 JALGA” autorid: Pille Rohtla, Tuuli Silber, Anne Järvpõld
Sajajalgse lugudega saab veebruaris lähemalt tutvuda muuseumitundides Kadriorus ja Kalamajas. 

Info: Lastemuuseumid Kadriorus (Koidula 21 c) ja Kalamajas (Kotzebue 16)
Tel 6017056, 53047457