Püsinäitused

Lastemuuseum Miiamilla on alates 1. jaanuarist 2023 remondiks suletud.

Kuigi muuseumi hoone on remondiks suletud, saab muuseumiga kohtuda lasteaedades ja koolides ning külastada muuseumitunde teistes Tallinna Linnamuuseumi filiaalides.

Meiega saab ühendust võtta: +372 601 7057, 

2024. aastal avatava uue ekspositsiooniga saab lähemalt tutvuda SIIN

Muuseumi aed ja kohvik KOOKER jäävad avatuks.

Soolaseid ja magusaid minipannkooke saab ka kaasa osta ja teha mõnusa perepikniku muuseumi rohealal.

Katuse all ootavad värvilised lauad ja toolid, kus saab istuda nii päikese- kui vihmavarjus.

Info: +372 601 7057, 

2024. aastal avatava uue ekspositsiooniga saab lähemalt tutvuda SIIN

 

VÄLINÄITUS “ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED” LASTEMUUSEUMI MINIAIAS

Alates 2021. aasta 14. maist ilutseb Lastemuuseum Miiamilla miniaias välinäitus “ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED”, mis võimaldab ise tegutsedes aiatarkusi ammutada ja rohelist mõtteviisi juurutada. Näitust on kõigil võimalik külastada tasuta ning olenemata muuseumi lahtiolekuaegadest.

Loodussõbralikule eluviisile pühendatud näitus suunab lapsi – ja kõiki huvilisi – sammhaaval loodusega sõbraks saama. Lastemuuseum on alati olnud käed-külge-muuseum, kus asju saab katsuda ja nendega mängida. Tegutsemine on põhiline märksõna ka avataval aianäitusel, sest muuseumi ümbruses hakkavad lapsi loodust lähemalt uurima viipama ja põnevates tegevustes osalema kutsuma seitse erikujulist tegevuspunkti. Mängides omandab kogemuste kaudu laps uusi keskkonnateadmisi.

Suure puulehe pealt saab lugeda looduse mitmekesisusest ja selgitame, miks putukad on looduses vajalikud. Saame tuttavaks putukate ülesannetega ja suuname last mesilase kombel tegutsema. Kui sumisedes õrnalt sõrmeotstega lilli puudutada, siis saabki mesilinde nende usinas töös aidata. Päikeselaua juures saab vaikust kuulata ja märgata, et looduses tegelikult ei olegi kunagi päris vaikne. Seal saab püüda linnamüra kõrvale jätta ja loodushelisid kuulata. Üks hiigelporgandeist aitab aru saada taime elutsüklist ning kuidas looduse komponendid on loomulikus ringluses.

Üleelusuurused porgandid ja puulehed jäävad muuseumi aeda püsikuteks ehk tegu on püsinäitusega, mida saavad kõik huvilised uudistada iseseisvalt ja tasuta iga kell.

Pane näpud – või hambad – sügelema ja vaata isu tekitamiseks videot Miiamilla miniaiast.

Põhjalikumalt saab näituse kohta lugeda intervjuust kuraatori ja lastemuuseumi juhataja Jane Meresmaa-Roosiga Tallinna Linnamuuseumi blogis.