Püsinäitused

Lastemuuseum Miiamilla on alates 1. jaanuarist 2023 remondiks suletud.

Kuigi muuseumi hoone on remondiks suletud, saab muuseumiga kohtuda lasteaedades ja koolides ning külastada muuseumitunde teistes Tallinna Linnamuuseumi filiaalides.

Meiega saab ühendust võtta: +372 601 7057, 

2024. aastal avatava uue ekspositsiooniga saab lähemalt tutvuda SIIN

UUS PÜSINÄITUS “Laste maailmaruumid” – AVAME 2024. AASTAL

Miiamilla on lapse esimene muuseum, kus ta saab oma päris esimese kogemuse muuseumikeskkonnast.

Uue põhiekspositsiooni tegevused on väljatöötatud nii, et kogu perel oleks võimalus muuseumit koos avastada, uurida, kogemusi saada ja mängida. Sotsiaalseid oskusi toetavas ekspositsioonis ja muuseumi teemaruumides suunatakse läbi “hands on” ja “minds on” kogemuse ja aktiivõppe metoodika kogema kuidas tulla toime oma põhitunnetega, mõista teiste inimeste emotsioone, tajuda ümbrust, elukohti ja väliskeskkonda, käivitada vaba mäng ja loovus.

Ekspositsiooni keskseks meetodiks on vaba mäng ja mängu kaudu õppimine. Erinevates tubades  leiduvaid tegevusi ja metoodilisi lahendusi läbib alusteemana empaatia – iseenda vastu, suhetes inimestega enda ümber ja ka elukeskkonnaga. Püsiekspositsioonis on tunnetuslikud keskkonnad: turvaline oma tuba ehk sisemaailm, ümbritsev keskkond ehk välismaailm ja vormi- ja värvimänguline fantaasiamaailm. Ajutise näituse ruumis vaatame tülidega tõtt, püüame leida üksmeelt ja lahendusi. Muuseumi hoovialalale kujundame maja ajalugu jutustavat ja lastepargis toimunud tegevusi, mida elavdavad mängulised lahendused.

VÄLINÄITUS “Roheliste näppudega lapsed” LASTEMUUSEUMI MINIAIAS

Alates 2021. aasta 14. maist ilutseb Lastemuuseum Miiamilla miniaias välinäitus “ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED”, mis võimaldab ise tegutsedes aiatarkusi ammutada ja rohelist mõtteviisi juurutada. Näitust on kõigil võimalik külastada tasuta ning olenemata muuseumi lahtiolekuaegadest.

 

Loodussõbralikule eluviisile pühendatud näitus suunab lapsi – ja kõiki huvilisi – sammhaaval loodusega sõbraks saama. Lastemuuseum on alati olnud käed-külge-muuseum, kus asju saab katsuda ja nendega mängida. Tegutsemine on põhiline märksõna ka avataval aianäitusel, sest muuseumi ümbruses hakkavad lapsi loodust lähemalt uurima viipama ja põnevates tegevustes osalema kutsuma seitse erikujulist tegevuspunkti. Mängides omandab kogemuste kaudu laps uusi keskkonnateadmisi.

Suure puulehe pealt saab lugeda looduse mitmekesisusest ja selgitame, miks putukad on looduses vajalikud. Saame tuttavaks putukate ülesannetega ja suuname last mesilase kombel tegutsema. Kui sumisedes õrnalt sõrmeotstega lilli puudutada, siis saabki mesilinde nende usinas töös aidata. Päikeselaua juures saab vaikust kuulata ja märgata, et looduses tegelikult ei olegi kunagi päris vaikne. Seal saab püüda linnamüra kõrvale jätta ja loodushelisid kuulata. Üks hiigelporgandeist aitab aru saada taime elutsüklist ning kuidas looduse komponendid on loomulikus ringluses.

Üleelusuurused porgandid ja puulehed jäävad muuseumi aeda püsikuteks ehk tegu on püsinäitusega, mida saavad kõik huvilised uudistada iseseisvalt ja tasuta iga kell.

Põhjalikumalt saab näituse kohta kuulata ja vaadata videot Miiamilla miniast  või lugeda intervjuust kuraatori ja lastemuuseumi juhataja Jane Meresmaa-Roosiga Tallinna Linnamuuseumi blogis.