Suvevaheaeg Kadriorus ja vanalinna südames!

Augustikuus ootavad Peeter I Maja ja Tallinna Vene muuseum lapsi (vanuses 6-12) endale külla! Muuseumides toimuvad lastele põnevad ja interaktiivsed meelelahutusprogrammid:

“Vana palee saladused” toimub teisipäeval 9. augustil Peeter I Majamuuseumis (Mäekalda 2) algusega kell 12.00.

Meid ootab ees eriline rännak ajas 300 aastat tagasi. Alustame enda põnevat teekonda Peeter I maja eest, kus me tutvume Peeter Suure isiku ja “vana palee” ajalooga. Muuseumitunnis tutvume 17. sajandi lõpust pärineva suvemõisa ajalooga. Uurime, miks ostis Peeter I majakese Kadriorgu ja nimetas selle “vanaks paleeks”. Kellega koos Peeter palees elas? Tunni jooksul tutvume püsinäitusel olevate esemetega, kus õpilased omandavad uusi teadmisi maja ja selle omanike kohta. Temaatilisele ekskursioonile järgneb põnev töötuba.

Programmi kestus on orienteeruvalt 1,5 tundi.

Hind: 4 €/ osaleja.

Registreerida saab siin

 

  • „Imejoogi võlud“ toimub teisipäeval 16. augustil Tallinna vene muuseumis (Pikk 29a) algusega kell 12.00.

Tee, mida algselt peeti nii imeravimiks kui nõiarohuks, on alates 19. sajandi keskpaigast kujunenud üheks populaarseimaks joogiks maailmas. Interaktiivses programmis räägime, kuidas Revali elanikud avastasid enda jaoks „imejoogi“ võlud ja teeme üheskoos läbi 19. sajandi teejoomise rituaalid. Vaatame lähemalt ka samovari, mis oli põlvest põlve pärandatav hinnaline ese ning sageli ka jõukuse näitaja. Tunni lõpetame lõbusa viktoriini ja seltskondliku teejoomisega.

Programmi kestus on orienteeruvalt 1,5 tundi.

Hind: 5 €/ osaleja

Registreerida saab siin