ABCDEFG
1
Kuupäev Ürituse nimi ja kellaaegMuuseumkirjelduskeelhindlink
2
30. mai – 7. juuniElu õiedLastemuuseum Miiamilla
virtuaalsel kujulESTtasuta
3
1. juuni12.00-17.00 LastekaitsepäevKiek in de Köki kindlustustemuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Linnamuuseumtäis 1 €
laps tasuta
https://linnamuuseum.ee/cat-kadrioru-lastemuuseum-miiamilla/lastekaitsepaeval-kutsuvad-linnamuuseum-lastemuuseum-miiamilla-ja-kiek-in-de-kok/
4
3. juuni18.00 veebiloeng Toomas Hiio “Kaasaegse haridus(korraldus)e sünd 19. sajandi Euroopas koos eellooga”
LinnamuuseumESTtasutahttps://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/toomkooli_loengusari/
5
4. juuni16.00 muuseumituur
"Kiek in de Köki 545!"
18.30 muuseumituur
"Kiek in de Kök 545!"
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumTeatraliseeritud muuseumituur giidi saatel, kus külastaja kohtub tegelastega torni ajaloostRUS, EST10 € täis
8 € soodus
https://linnamuuseum.ee/cat-kiek-in-de-kok/4-juunil-kell-1830-tulge-kiek-in-de-koki-sunnipaevale/
6
5. juuni15.00-16.00 Roheline reede (avaüritus)Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al 3 a)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
7
10. juuni15.00 tuur "Pargi ajalugu"Peeter I majaEkskursioonipiletiga saab külastada suve jooksul Peetri maja ja Lastemuuseum Miiamillat. Rännakut ajas 300 aasta taha alustame Peeter I maja eest, kus tutvume valitseja isiku ja “vana palee” ajalooga. Saame teada, miks on Peeter I Tallinna ajaloos nii tähtis isik. Uurime, miks ostis valitseja suvemaja just Kadriorgu, kes oli Katariina I ja kus asus tema aed. Mis oli varem Presidendi kantselei kohal? Rännakul kaasame kõiki meeli ja tutvume ürtidega, mis kasvasid Katariina aiakeses.
RUS12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
8
10. juuni18.00 veebiloeng Olev Liivik “Elitaarsus egalitaarses Eesti Vabariigis – õpilane ja õppimine 600-aastases toomkoolis”.
LinnamuuseumESTtasutahttps://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/toomkooli_loengusari/
9
11. juuni17.30 Kummitustuur bastionikäikudes ja tornides RUS 18.30 Kummitustuur bastionikäikudes ja tornides EST
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumGiidiga ekskursioon bastionikäikudes ja tornides, mis tutvustab kohalikku kummituspärimustRUS, EST10 € täis 8 € soodus 18 € pere https://linnamuuseum.ee/cat-kiek-in-de-kok/elamustuurid/
10
12. juuni
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, tõeline oaas loodust armastavale linnaperele. Jagame nippe, kuidas keskkonnasõbralikult käituda ja uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
11
12. juuni15.00 mänguline linnatuur peredele "Kuidas tunned aega?"LinnamuuseumLiigume vanalinnas ja uurime, kuidas elati keskajal. Kuidas mõõta aja möödumist ilma mehaanilise kellata, ning milline on erinevus maa- ja linnaelu sotsiaalsete rütmide vahel? Aja tajumist proovitakse oma keha rütmide abil, arutletakse ajateemaliste kõnekäändude üle.
Oodatud on kõik huvilised, tuur sobib ka lastele! Piletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ka Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna vene muuseumi.
EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
https://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/ajatuurid-peredele/
12
16. juuni17.00 vestlusõhtu kogujategaLinnamuuseumESTmuuseumipiletigahttps://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/1606-vestlusohtu-kogujatega-linnamuuseumi-naitusel-epp-ja-madis-eelmaa-koos-itta-ja-laande/
13
17. juuni15.00 Loominguline ringkäik KultuuringLastemuuseum MiiamillaTeeme koos ühe kultuuriuuringu tuuriringi Kadriorus! Tuuri käigus valmib igaühel heli-värvikood, mille põhjal valmib loovtöö. Ringkäigul läbitavad peatuspaikad on lastemuuseumi maja, võimas rändrahn, Kadrioru loss koos alumise ja prantsuse pargiga ning Apolloni kuju. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul Peetri maja ja Lastemuuseumit Miiamilla!
EST12€ täis,
10€ soodus,
20€ pere
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/kultuuring/
14
18. juuni18.00 Tuur Kalamaja tänavatel, seotud välinäitusega “Kalamaja kadunud killud”, pildikesi perealbumitestKalamaja muuseumTuuril saab näitusel eksponeeritud fotode juurde kuulda täiendavaid värvikaid lugusid sellest, kuidas elati ühes Tallinna suurimas eeslinnas 50, 60, 70 ja 80 aastat tagasi. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16 ja kestab umbes 1,5 tundi. Sobib kõigile ja on tasuta! Vaata lisa:
Registreeri kodulehel
ESTtasutawww.linnamuuseum.ee/kalamaja/
15
18. juuni18.00 Linnatuur "Esimene ja vanim Tallinnas" EST

19.00 Linnatuur "Esimene ja vanim Tallinnas" RUS
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumKus on Tallinna vanim tänav, park või puu? Kus on esimene kohvik ja vanim kõrts või restoran? Kiek in de Köki kindlustustemuuseum viib suvel vanalinnas läbi ringkäike, mille käigus tehakse tutvust esimese ja kõige vanemaga linnas. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ühel korral Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi.
EST, RUS12€ täis 10€ soodus 20€ perehttps://linnamuuseum.ee/cat-kiek-in-de-kok/linnatuur-esimene-ja-koige-vanem-tallinnas/
16
19. juuni
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8€ pere
2€ väike (laps al.3 a.)
4€ suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
17
19. juuni 16.30 Linnaretk „Tallinn 800“ arheoloogiaeriKiek in de Köki kindlustustemuuseum, LinnamuuseumJalutuskäik läbi taaniaegse Tallinna algab Kiek in de Köki näitusel „ Dannebrog ja Eesti 1219-2019", lõpeb Linnamuuseumi näitusel „Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi“. Läbi vanalinna jalutades räägime, kuidas 13. sajandil hakkas kujunema linna ilme: kerkisid kirikud ja kloostrid, kodanike elamud ja algne kaitsemüür. Euroopa arheoloogiapäevade raames räägitakse lähemalt vanalinna alal toimunud arheoloogilistest kaevamistest ja leidudest ning kuidas need on mõjutanud mineviku uurimist. Tutvume Linnamuuseumi arheoloogiakogus olevate leidudega. Retk kestab 1,5 h
EST,10 € soodus
20 € pere
https://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/linnaretk-arheoloogiaeri/
18
20. juuni14.00 Linnaretk
„Tallinn 800“ arheoloogiaeri
Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, LinnamuuseumJalutuskäik läbi taaniaegse Tallinna algab Kiek in de Köki näitusel „ Dannebrog ja Eesti 1219-2019", lõpeb Linnamuuseumi näitusel „Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi“. Läbi vanalinna jalutades räägime, kuidas 13. sajandil hakkas kujunema linna ilme: kerkisid kirikud ja kloostrid, kodanike elamud ja algne kaitsemüür. Euroopa arheoloogiapäevade raames räägitakse lähemalt vanalinna alal toimunud arheoloogilistest kaevamistest ja leidudest ning kuidas need on mõjutanud mineviku uurimist. Tutvume Linnamuuseumi arheoloogiakogus olevate leidudega. Retk kestab 1,5 h
RUS10 € soodus
20 € pere
https://linnamuuseum.ee/ru/linnamuuseum-ru/linnaretk-arheoloogiaeri/
19
25. juuni18.00 Linnatuur "Esimene ja kõige vanem Tallinnas" EST 19.00 Linnatuur "Esimene ja kõige vanem Tallinnas" RUS
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumEST, RUS12 € täis 10 € soodus 20 € pere
20
26. juuni15.00 Fotonäituse “Erilised sõpruskonnad” ja värviliste hoovimängude avamineLastemuuseum MiiamillaAvatav lastesõbralik näitus koosneb muuseumile saadetud lugudest ja fotodest. Lisaks sellele avame värvilise hoovimänguala, mis sai teoks tänu suurtele sõpradele Tikkurilast ja Astrum Kivist. Tule hüppa rõõmust täiesti värsketel hoovimängudel ja kiika erilist sõpruskonnanäitust.
EST, RUStasutahttps://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/hoovimangud/
21
30. juuni - 2. juuliVanalinna vennaskonna linnalaager MASKIMÄNG MUUSEUMISKiek in de Kökis ja bastionikäikudes alustades tutvume maskidega muuseumis ja nende tähtsusega ajaloos. Iga laps saab endale meisterdada meelepärase. Järgmistel päevadel külastame Fotomuuseumi, Peetri maja ja Lastemuuseum Miiamillat, Kaupmehemaja ja Kalamaja muuseumi. 3 päeva sisse mahub rohkelt rollimänge maskidega ja ilma. Orienteerumismängud linnaruumis aitavad paremini tundma õppida kodulinna. Soe lõuna Neitsitorni muusemikohvikus ja piknikud linna parkides.
EST, RUS60 € (kolm päeva)https://linnamuuseum.ee/cat-kiek-in-de-kok/vanalinna-vennaskonna-linnalaager-3006-207/
22
2. juuli18.00 Linnatuur "Esimene ja vanim Tallinnas" EST 19.00 Linnatuur "Esimene ja vanim Tallinnas" RUSKiek in de Köki kindlustustemuuseumKus on Tallinna vanim tänav, park või puu? Kus on esimene kohvik ja vanim kõrts või restoran? Viime vanalinnas läbi ringkäike, mille käigus tehakse tutvust esimese ja kõige vanemaga linnas. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ühel korral Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi.
EST, RUS12 € täis 10 € soodus 20 € pere
23
3. juuli15.00 "Kaupmeeste Tallinn"Tallinna vene muuseumEkskursioonipiletiga saab külastada suve jooksul ka Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna vene muuseumi. Tallinn oli keskajal tuntud kaubalinn, kus tegutsesid kaupmehed nii Saksamaalt, Skandinaaviast kui Venemaalt. Uurime, kus asusid turud, millega seal kaubeldi, millised kaupmeeste vennaskonnad ja käsitööliste gildid tegutsesid keskaegses linnas. Räägime, kuidas sai sellist meister ja kes oli tsunftijänes. Saame teada, miks Tallinn võõramaa kaupmehi köitis. Ekskursioon toimub vanalinnas.
RUS12€ täis,
10€ soodus,
20€ pere
24
3. juuli
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
25
8. juuli15.00 tuur "Pargi ajalugu"Peeter I majaEkskursioonipiletiga saab külastada suve jooksul Peetri maja ja Lastemuuseum Miiamillat. Rännakut ajas 300 aasta taha alustame Peeter I maja eest, kus tutvume valitseja isiku ja “vana palee” ajalooga. Saame teada, miks on Peeter I Tallinna ajaloos nii tähtis isik. Uurime, miks ostis valitseja suvemaja just Kadriorgu, kes oli Katariina I ja kus asus tema aed. Mis oli varem Presidendi kantselei kohal? Rännakul kaasame kõiki meeli ja tutvume ürtidega, mis kasvasid Katariina aiakeses.
RUS12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
26
9. juuli18.00 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn" EST 19.00 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn" RUSKiek in de Köki kindlustustemuuseumEkskursioon vanalinnas tutvustab kriminaalseid lugusid vanas Tallinnas. Ekskursioonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ühel korral Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi.
EST, RUS12 € täis 10 € soodus 20 € pere
27
10. juuli
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
28
11. juuli12.00–14.00 Miiamilla hoovimängudLastemuuseum MiiamillaMiiamilla mängib nii väiksemate kui suuremate lastega vanu ja uusi hoovimänge. Mängides leiame endale sõpru, kasvatame rõõmu ja õpime üksteisega arvestama.
tasutahttps://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/hoovimangud/
29
15. juuli15.00 Loominguline pargituur Kultuuring KadriorusLastemuuseum MiiamillaTeeme koos ühe kultuuriuuringu tuuriringi Kadriorus. Tuuri käigus valmib igaühel heli-värvikood, mille põhjal valmib loovtöö. Ringkäigul läbitavad peatuspaigad on lastemuuseumi maja, võimas rändrahn, Kadrioru loss koos alumise ja prantsuse pargiga ning Apolloni kuju. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul Peetri maja ja Lastemuuseumit Miiamilla.
EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/kultuuring/
30
16. juuli18.00 Linnatuur "Esimene ja vanim Tallinnas" EST 19.00 Linnatuur "Esimene ja vanim Tallinnas" RUSKiek in de Köki kindlustustemuuseumKus on Tallinna vanim tänav, park või puu? Kus on esimene kohvik ja vanim kõrts või restoran? teeme vanalinnas ringkäike, milles tehakse tutvust esimese ja kõige vanemaga linnas. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ühel korral Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi.
EST, RUS
31
17. juuli
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
32
22. juuli12.00–16.00 Kadrioru sünnipäev "Lilleaiamängud"Peeter I maja,
Lastemuuseum Miiamilla
Kadrioru lossi ja pargi sünnipäeval kl 12-17 saab Miiamillas ennast kroonida lilleõieprintsessiks ja leheprintsiks. Mängime lilleteemalisi mänge ja õpime lillelaule. Peeter I maja pakub avastada Katariina aeda, mis kunagi asus maja taga. Sellest pole kahjuks Kadrioru pargis silmnähtavat jälge jäänud, kuid kujutlusvõime aitab luua pilti kohast, mida Katariina armastas ja kus palju aega veetis. Katariina aia mängude abil saavad lapsed teada, millised köögiviljad, puuviljad, marjad ja lilled seal kunagi kasvasid. Lõhnamängu abil saab teada, milliseid maitsetaimi lisas keisri kokk roogadele.
Toimuvad tasuta pargi pereekskursioon regulaar- ja ürdiaedade traditsioonist Peeter I ajal algusega Peetri maja ees eesti keeles kl 16 ja vene keeles kl17. Sissepääs muuseumisse 1 €.
1 euro päev! välitegevused tasuta
33
23. juuli18.00 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn" RUS
18.30 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn"
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumEkskursioon vanalinnas tutvustab kriminaalseid lugusid vanas Tallinnas. RUS, EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
34
24. juuli
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
35
24. juuli15.00 mänguline linnatuur peredele "Kuidas tunned aega?"LinnamuuseumLiigume vanalinnas ja uurime, kuidas elati keskajal. Kuidas mõõta aja möödumist ilma mehaanilise kellata, ning milline on erinevus maa- ja linnaelu sotsiaalsete rütmide vahel? Aja tajumist proovitakse oma keha rütmide abil, arutletakse ajateemaliste kõnekäändude üle.
Oodatud on kõik huvilised, tuur sobib ka lastele! Piletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ka Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna vene muuseumi.
EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
https://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/ajatuurid-peredele/
36
29. juuli15.00 Linnatuur "Kaupmeeste Tallinn"Tallinna vene muuseumEkskurisoonipiletiga saab külastada suve jooksul Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna vene muuseumi. Tallinn oli keskajal tuntud kaubalinn, kus tegutsesid kaupmehed Saksamaalt, Skandinaaviast ja Venemaalt. Uurime, kus asusid turud, millega kaubeldi, millised kaupmeeste vennaskonnad ja käsitööliste gildid tegutsesid keskaegses linnas. Räägime, kuidas sai sellist meister ning kes oli tsunftijänes. Saame teada, miks Tallinn võõramaa kaupmehi köitis. Tuur toimub vanalinnas.
RUS12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
37
30. juuli18.00 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn" EST 19.00 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn" RUSKiek in de Köki kindlustustemuuseumEkskursioon vanalinnas tutvustab kriminaalseid lugusid vanas Tallinnas. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ühel korral Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi
EST, RUS12 € täis 10 € soodus 20 € pere
38
31. juuli
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
39
31. juuli15.00 "Kaupmeeste Tallinn"Vene muuseumEkskurisoonipiletiga saab külastada suve jooksul Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna vene muuseumi. Tallinn oli keskajal tuntud kaubalinn, kus tegutsesid kaupmehed Saksamaalt, Skandinaaviast ja Venemaalt. Uurime, kus asusid turud, millega kaubeldi, millised kaupmeeste vennaskonnad ja käsitööliste gildid tegutsesid keskaegses linnas. Räägime, kuidas sai sellist meister ning kes oli tsunftijänes. Saame teada, miks Tallinn võõramaa kaupmehi köitis. Tuur toimub vanalinnas.
EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
40
6. august11.00-16.00 Üritus FototänavFotomuuseumTutvustame Raekoja tänaval kell 11.00-16.00 mitmeid fotoalaseid tegevusi huvilistele. Osalejad saavad liituda üritusega jooksvalt. Tegevused: fotograafiliste käejälgede tegemine, pin-hole kaameraga pildistamine ja piltide ilmutamine, stencil töötuba jm
EST, RUS5 €
3 €
10 €
41
6. august18.00 Eriekkskursioon "Filmitud Tallinnas" RUS 19.00 Eriekskursioon "Filmitud Tallinnas" EST
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumVaatame filmilõike kinoklassikast, mis filmitud Tallinnas. Püüame mõistada, kus võtted on toimunud.
RUS, EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
42
7. august
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
43
12. august15.00 Loominguline kultuurituur Kadriorus KultuuringLastemuuseum MiiamillaTeeme koos ühe kultuuriuuringu tuuriringi Kadriorus. Tuuri käigus valmib igaühel heli-värvikood, mille põhjal valmib loovtöö. Ringkäigul läbitavad peatuspaikad on lastemuuseumi maja, võimas rändrahn, Kadrioru loss koos alumise ja prantsuse pargiga ning Apolloni kuju. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul Peetri maja ja Lastemuuseumit Miiamilla.
RUS12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/kultuuring/
44
13. august17.30 Kummitustuur bastionikäikudes ja tornides RUS 18.30 Kummitustuur bastionikäikudes ja tornides EST
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumGiidiga ekskursioon bastionikäikudes ja tornides tutvustab kohalikku kummituspärimust
EST, RUS10 € täis 8 € soodus 18 € pere
45
14. august22.00 Kalamaja varisurnute laternamatkKalamaja muuseumKalamajas on läbi aegade juhtunud mitmeid põnevaid lugusid, vaatame üle kõige hirmutavama ja õõvastavamad paigad Kalamajas. Leiame vastused küsimustele, kas Kalamajas kummitab, kes on varidurnud ja milline on Kalamaja kõige pimedam koht?
EKskursioon algab Kalamaja muuseumi eest Kotzebue 16 ja kestab umbes 1,5 tundi. Piletid Piletilevist! Kohtade arv piiratud.
EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
https://linnamuuseum.ee/kalamaja/
46
14. august
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
47
15. august12.00–14.00 Miiamilla hoovimängudLastemuuseum MiiamillaMiiamilla mängib nii väiksemate kui suuremate lastega vanu ja uusi hoovimänge. Mängides leiame endale sõpru, kasvatame rõõmu ja õpime üksteisega arvestama.
tasutac
48
18. august"Vana Tooma tuur" 12.00 eesti keeles, 15.00 vene keelesLinnamuuseumEkskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada Tallinna Linnamuuseumi. Vana-Toomas on Tallinna kuulsaim mees, kes seisab Raekoja tornis ja valvab linna juba üle 500 aasta. Tuuril saab lähemalt tutvuda Tooma kireva elukäiguga ja peadpööritavate tegemistega. Reisime ajas tagasi, tutvume Tooma juurtega, vaatame Tallinna tema pilgu läbi ja kogeme keskaega kõigi meeltega. Eksursiooni algus Linnamuuseumist, kestus 1,5 h
EST, RUS10 € täis, 8 € soodus ja pere 18
49
19. august15.00 tuur "Pargi ajalugu"Peeter I majaEkskursioonipiletiga saab külastada suve jooksul Peetri maja ja Lastemuuseum Miiamillat. Rännakut ajas 300 aasta taha alustame Peeter I maja eest, kus tutvume valitseja isiku ja “vana palee” ajalooga. Saame teada, miks on Peeter I Tallinna ajaloos nii tähtis isik. Uurime, miks ostis valitseja suvemaja just Kadriorgu, kes oli Katariina I ja kus asus tema aed. Mis oli varem Presidendi kantselei kohal? Rännakul kaasame kõiki meeli ja tutvume ürtidega, mis kasvasid Katariina aiakeses.
EST12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
50
21. august15.00 Välinäituse “Roheliste näppudega lapsed” avamineLastemuuseum MiiamillaMiiamilla miniaeda kerkinud välinäitus „Roheliste näppudega lapsed“ suunab samm-sammuhaaval loodusega sõbraks saama.Läbi põnevate tegevuste, mõtlemapanevate küsimuste ja peadpööritavate faktide abil saame teada meie imelise ja mitmekihilise elukeskkonna kohta. Õue loodud püsinäitus toetab rohelist mõtteviisi ja on hea algus keskkonnahariduse teemadega sõbraliku tutvuse loomiseks.
EST, RUStasutahttps://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
51
21. august15.00 mänguline linnatuur peredele "Kuidas tunned aega?"LinnamuuseumLiigume vanalinnas ringi ja uurime, kuidas käis elu keskajal. Osalejad saavad teada, kuidas mõõta aja möödumist ilma mehaanilise kellata, ning milline on erinevus maa- ja linnaelu sotsiaalsete rütmide vahel. Aja tajumist proovitakse oma keha rütmide abil, arutletakse ajateemaliste kõnekäändude üle. Oodatud on kõik huvilised, tuur sobib ka lastele. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve jooksul ka Tallinna Linnamuuseumi ning Tallinna vene muuseumi.
RUS12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
https://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/ajatuurid-peredele/
52
21. august18.00 Sekskursioon linnaruumis “Kõlvatu Tallinn” LinnamuuseumVeebruaris avame näituse “Kõlvatu Tallinn”, mis räägib tallinlaste patuelust läbi aja, erinevatest ihadest ja nendega kaasnenud tabudest. Suviste ekskursioonidega anname aimu, millest näitusel juttu tuleb, liigume vanalinnas ringi ning õpime tunda armumaagia taimi ja veel nii mõndagi muud üsna kõlvatut! Täiksavanute tuur algab Linnamuuseumist ja liigub mööda Tallinna vanalinna, tuuri kestus 1,5 tundi.
PILETID MÜÜGIL PILETILEVIS! https://www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/ekskursioonid/sekskursioon-kolvatu-tallinn-316206
EST12 € täispilet
12 € sooduspilet
10 € pensionäridele
https://www.linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/2108-sekskursioon-kolvatu-tallinn/
53
25.-27. augustVanalinna vennaskonna linnalaagerKõik Tallinna Linnamuuseumi filiaalidKiek in de Kökis ja bastionikäikudes alustades tutvume maskidega muuseumis ja nende tähtsusega ajaloos. Iga laps saab endalegi meelepärase meisterdada. Järgmistel päevadel külastame Fotomuuseumi, Peetri maja ja Lastemuuseum Miiamillat, Kaupmehemaja ja Kalamaja muuseumi. 3 päeva sisse mahub rohkelt rollimänge. Orienteerumismängud linnaruumis aitavad paremini tundma õppida kodulinna. Sooja lõunat saab Neitsitorni kohvikus, piknikku pidada linna parkides.
EST, RUS60 € (3 päeva)
54
27. august
18.00 Tuur Kalamaja tänavatel, seotud välinäitusega “Kalamaja kadunud killud” pildikesi perealbumitest
Kalamaja muuseumTuuril saab näitusel eksponeeritud fotode juurde kuulda täiendavaid värvikaid lugusid sellest, kuidas elati ühes Tallinna suurimas eeslinnas 50, 60, 70 ja 80 aastat tagasi. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16 ja kestab umbes 1,5 tundi. Sobib kõigile ja on tasuta! Registreeri kodulehel
ESTTASUTAwww.linnamuuseum.ee/kalamaja/
55
27. august18.00 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn" EST 19.00 Linnatuur "Kriminaalne Tallinn" RUSKiek in de Köki kindlustustemuuseumEkskursioon vanalinnas, mis tutvustab kriminaalseid lugusid vanas Tallinnas. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suve lõpuni ühel korral Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi
EST, RUS12 € täis,
10 € soodus,
20 € pere
56
28. august
15.00-16.00 Roheline reede
Lastemuuseum Miiamilla"Rohelised reeded" on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede tõeline oaas. Jagame nippe kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Osalemine muuseumipiletiga.
EST, RUS8 € pere
2 € väike (laps al.3 a.)
4 € suur (täiskasvanu)
https://www.linnamuuseum.ee/kadrioru-miiamilla/haridus-mm/rohelised-reeded/
57
29. augustKultuuriöö, MuuseumiööKõik Tallinna Linnamuuseumi filiaalidtasuta
58
29. august17.00 Vanalinna tuur "Paralleelreaalsus Ajapaiga võtmes"FotomuuseumMänguline ülepildistamise fotoretk Ajapaik.ee rakenduse abil vanalinna põnevamate ajalooliste fotode põhjal. Räägime lugusid vanalinnas toimunud sündmustest ja vaatame ajaloolisi fotosid, kuhu sündmus on talletunud. Õpime tundma Ajapaik.ee rakenduse hingeelu. Igal osalejal võiks kaasas olla isiklik internetiühendusega nutiseade.
tasuta
59
5. sept13.00 Tuur Kalamaja tänavatel, seotud välinäitusega “Kalamaja kadunud killud”, pildikesi perealbumitest
Kalamaja muuseum Tuuril saab näitusel eksponeeritud fotode juurde kuulda täiendavaid värvikaid lugusid sellest, kuidas elati ühes Tallinna suurimas eeslinnas 50, 60, 70 ja 80 aastat tagasi. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16 ja kestab umbes 1,5 tundi. Sobib kõigile ja on tasuta! Registreeri kodulehel!
ESTtasutawww.linnamuuseum.ee/kalamaja/