15. mai
Tallinna päev 2024
Tallinna Linnamuuseumi trammituur ja linnamuuseumi filiaalide sissepääs 1 €

Tallinna päeval, 15. mail 2024 on Tallinna Linnamuuseumi filiaalisesse sissepääs 1 €. Miiamilla lastemuuseumisse tuleb külastus eelnevalt registreerida muuseumi kodulehel.

Lübecki õiguse Tallinna koodeks. Tallinna Linnaarhiiv

15. mail tähistatakse linnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal. Sellega oli Tallinn alates 13. sajandist integreeritud Kesk-, Ida- ja Põhja-Euroopa linnu hõlmavasse õigus-, kultuuri- ja majandusruumi.

Tallinna päeva puhul räägib Tallinna Linnamuuseum tavapäraselt linlastele meie linna ajaloost. Tänavu kutsub muuseum sel päeval Ajalootrammi ekskursioonidele. Ekskursioonid on sellel päeval TASUTA, aga osaleda saab üksnes eelbroneeritud piletiga. Tasuta pileteid saab mugavalt muuseumi kodulehe kaudu broneerida alates 2. maist.
Loe lähemalt

Kokku toimub kolm ekskursiooni: kell 14.00 ja 18.00 eesti keeles ja kell 16.00 vene keeles.
Ajalootramm väljub Vana-Lõuna trammipeatusest ja sõit kestab umbes 1 tund.

Tallinna päeval on Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse sissepääs 1 €.
NB! Muuseumikaardiga sissepääs tasuta!
Lastemuuseum Miiamilla pilet tuleb ette osta!

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Avatud on Neitsitorni püsinäitused “Neitsitorn kui kunstitempel” ja “Neitsitorni kuumad 80ndad”.  Samuti on avatud ajutine näitus “Lõputu kohvijoomine” Lühikese jala väravatornis. Bastionikäigud on avatud.

Tallinna Linnaelumuuseum

Avatud on püsiekspositsioon ja keldrikorruse keraamika ja portselani avahoidla. Vastavatud uus näitus “Palume lauda!” räägib elu oluliste hetkede tähistamisest koos pere ja lähedastega. Tallinlaste ihadest ja nendega kaasnenud tabudest saab ülevaate näitusel “Kõlvatu Tallinn”.

Fotomuuseum

Avatud on püsinäitus “Fotograaf”, mis tutvustab eesti fotograafia ajalugu fotograafi koondportreena – fotograaf koos kaameraga alates 19. sajandi keskpaigast kuni tänapäevani. Vaataja saab aimu, milline nägi välja fotograaf, missugune oli tema kaamera, milline keskkond, kuidas oli foto vormistatud.

Tallinna vene muuseum

Avatud on mustamäe ajaloost rääkiv näitus “Mustamäe. Kas unistuste linn?”, arhitektile ja kunstnikule Aleksandr Wladovskyle pühendatud näitus “Minu Tallinn. Aleksandr Wladovsky” ja Svetlana Vetrova nukukunsti näitus “Nõiduslikud unenäod”.

Peeter I maja

Muuseumis saab tutvuda Peeter I ajastu ning 18. sajandi Kadrioru lossi- ja pargiansambli ajalooga.

Kalamaja muuseum

Avatud on Kalamaja ajalugu tutvustav püsiekspositsioon. Lisaks saab tutvuda ühe Tallinna omapärase allasumi looga näitusel “Kopli maagiline realism”. Kalamaja korteriremontijate käe läbi päästetud seinakatteid näeb näitusel “KALAMAJA TAPEEDID ja mida kõike nende alt leida võib”.

Lastemuuseum Miiamilla

Lastemuuseumis on avatud uus püsinäitus, mille kandvaks teemaks on EMPAATIA – teiste mõistmine ja teistega arvestamine. Ekspositsioon suunab väikseid külastajaid paremini mõistma teiste inimeste tundeid ja toime tulema omaenda tunnetega.

NB! Muuseumi külastamiseks Tallinna päeval osta pilet ette! Vaata lähemalt ja broneeri külastusaeg või osta pilet nädalavahetuseks ette muuseumi kodulehelt.