“Avatud mänguväljad” 2019

Sügisesel koolivaheajal, 12.–27.10.2019 on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumifestivalile “Avatud mänguväljad”! Tallinna avaüritus toimub 12. oktoobril kell 13–14 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi välialal.

Festivali selleaastase pealkiri „Keeruta ja lennuta!“ tõukub laulu- ja tantsupeo aastast, kuid osalevad muuseumid avavad teemat väga eripalgelises ja loomingulises võtmes. On muuseume, kus saab iseend või esemeid sõna otseses mõttes keerutada ja lennutada ning on ka neid, kus kutsutakse lapsi mõtteid keerutama ja fantaasiat lennutama. Festivali teema on niisiis seotud mängimise ja mängulisuse, vabaduse ja loomingulisusega. Festival toimub tänavu juba viiendat korda.

19 muuseumit üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada.
Mängujuhised leiad muuseumis kohapeal ning need on tasuta.
Näitustele pääseb muuseumipiletiga.
Festivali paralleelprogrammis saab osaleda töötubades ja teemapäevadel.

Festivali „Avatud mänguväljad“ korraldab MTÜ Elamusõppe labor koostöös Tallinna Linnamuuseumiga.

Lisainfo: www.avatudfestival.ee

 

PÕHIPROGRAMM Tallinna Linnamuuseumi filiaalides

Sellel aastal lõid uusi mängujuhiseid Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Fotomuuseum ja Lastemuuseum Miiamilla.
Mänge saab läbida nii perega kui ka terve klassiga. Suurema grupiga tulles teavita sellest muuseumi.

 

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM

III taseme mängujuhis – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga

Tuulelipud keerutavad aja tormides, kahurikuulid lendavad sõdades. Meie tornid on valvanud seda ilusat kaubalinna sajandeid. Maaalustes käikudes on peidus kivist kirjades nii mõnigi keerukas  saladus. Tule kindlustustemuuseumi avastama, kes ja mis vahenditega linna kaitsesid!

 

 

 

 

FOTOMUUSEUM

III taseme mängujuhis – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga

Keskaegses raevanglas ja vanglaülema elamus 15. sajandi keskpaigast saab lisaks ajaloolisele hoonele tutvuda Eesti fotograafia ajalooga aastail 1840–1940, tänapäeva fotograafide näituste ja suurepärase fotoaparaatide kollektsiooniga. Fotomuuseum tähistab 2020. aasta suvel oma 40. sünnipäeva ja selle puhul toome esile oma kõige-kõige huvitavamad pildid. Kõik nende loojad olid esimesed, kes julgesid oma ajal ja kohas lennukalt unistada ja ideedega katsetada, kartmata keerulisi probleeme. Kas sina julged ka suurelt unistada?

 

 

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA

II taseme mängujuhis – lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele

Lastemuuseum Miiamilla räägib sõprusest ja sõbraks olemisest läbi ekspositsioonis leiduvate tegevuste ja esemete. Muuseumi ruumid on jaotatud teemadeks: sõber muuseum, sõber loodus, sõprade tuba, tee ise tuba ja Miia-Milla-Manda tuba. Lastemuuseum Miiamilla on üsna pisike, aga mängude käigus võib meie muuseumisse mahtuda kasvõi terve maailm.

Lastemuuseumi mänguväljal keerlevad ja lendlevad kõik tegevused sõpruse ümber. Miia-Milla-Manda toas saab ennast proovile panna uue lennumasina leiutamises. Sõber Muuseumi toas aga katsetada vana õmblusmasinaga vuristamist ja vanas postkontoris uurida, mis maale postipakid lendavad. Läbi lennukate ja sõbralike tegevuste õpib laps tundma lastemuuseumi keskkonda ja väärtustama vanu esemeid.

 

NB! Trükitud mängujuhise saad kätte kohapeal muuseumis.
Mängujuhise täitjaga koos on oodatud kaasa tegema kõik ta pereliikmed. Kõik, kes tulevad mängujuhisega muuseumi avastama, saavad muuseumi tulla soodsamalt!

 

PARALLEELPROGRAMM Tallinna Linnamuuseumi filiaalides

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUM

12. oktoobril kell 13 FESTIVALI AVAMINE
Komandandi aias ja Taani kuninga aias.
Kõik on oodatud keskaegsete tornide ja kaitsemüüride vahel tuulelohesid ja lippe lennutama! Kavas töötoad,
võistlused, auhinnad ja üllatus!
Üritus on tasuta.

12. oktoobril kell 14–17 Perepäev kindlustustemuuseumi näitusel 
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi näitusel „Dannebrog ja Eesti 1219–2019” toimuval perepäeval peale läbi nelja kaitsetorni kulgevat lastepärast retke endale rüütlivarustuse meisterdada, proovida turviseid ning pidada maha ka väike turniir.
Perepilet 20 € (kuni 2 täiskasvanut + 2 last)

 

TALLINNA LINNAMUUSEUM JA TALLINNA PAE GÜMNAASIUM

19. oktoobril kell 15–17 Loominguline etteaste „Elavad pildid” näitusel „Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi”
Noored tutvustavad Tallinna sünniloo näitust erilisel moel, kasutades nii eesti kui ka vene keelt. Etteaste on loodud õpilaste endi poolt ERÜ projekti „Raamatukogud–muuseumid–noored” raames. Loomisprotsessi on kaasatud ka muuseumi meeskond ja lavastaja. Näitusel saab korraga olla kuni 30 pealtvaatajat, ülekannet saab jälgida Facebookis
lehelt @avatudmanguvaljad.
Osavõtu tagab eelregistreerumine .
Osalemine muuseumipiletiga

 

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA

22. oktoobril kell 14–14.30 eesti keeles ja kell 15–15.30 vene keeles
Ettelugemispäev „Miiamilla loeb tähti”

Miiamilla tähetornis oleme tähtedele päris lähedal. Siin saab mõnusalt lesida pilvepatjadel ja kuulata jutte säravatest taevatäppidest. Tähetornis saab ka nohinal raamatulehti sirvida ja pildimaailmasse sukelduda.
Saame juturännakule kaasa elada, naeru kõkutada ja imestada tähtede taha peituva jutumaailma üle.
Osavõtu tagab eelregistreerumine (tähetorni saab korraga minna 10 last)! Osalemine muuseumipiletiga.
Registreerimisinfo ja kontakt: , 601 7057

 

TALLINNA VENE MUUSEUM

23. oktoobril kell 12–16 „Keeruta ja lennuta” mängudepäev
Mängudepäevale on oodatud kõik, kes tahavad lõbusalt aega veeta! Meid ootavad huvitavad lood populaarsetest
mänguasjadest, töötoad ja sajanditagused mängud. Muuseumist leiate uusi teadmisi ja toredaid sõpru!
Programmi algus kell 12 vene keeles ja kell 14 eesti keeles.
Osalemine muuseumipiletiga.
Kontakt: , 660 4140

 

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA

23.–24. oktoobril Miiamilla ÖÖlaager
Lastemuuseumi ÖÖlaager on üks varjamatult lahe ja pimestavalt põnev laager. Muuseumis liigutakse pimeduses ja uuritakse asju siis, kui neil värvi pole, aga varjud on.
Otsime taskulambivihus laiali põgenenud muuseumirotte. Teeme varjukunsti ja paneme enda varjudki seintel tantsima. Kuulame, kuidas helid pimeduses ja valguses erinevat rolli mängivad ja loome oma helimaastiku.
Osalemistasu 60 €
Grupi suurus 20 last
Registreerimiseks tuleb täita vorm kodulehel.
Registreerimisinfo ja kontakt: , 601 7057