Teadlaste öö Tallinna Linnamuuseumis 29. septembril

Tallinna Linnamuuseum teeb Teadlaste ööl, 29. septembri õhtul uksed valla ning räägib teaduseetikast õige intrigeerivate üritustega!

Kell 18 loeng “Inimluude uurimine – hauarööv või teadus?”
Igal aastal leitakse arheoloogiliste päästekaevamiste ja välitööde käigus kümneid luustikke. Sadu aastaid tagasi maetud inimeste hauarahu rikkumine tekitab vastakaid tundeid. Miks neid vanu luid üldse välja kaevatakse, uuritakse ja eksponeeritakse? Kas meie huvi kunagiste inimeste säilmete vastu on õigustatud? Loengus antakse ülevaade sellest, milliseid põhimõtteid järgib arheoloog luustikke välja kaevates ning heidetakse pilk luu-uurija argipäeva. Milliseid meetodeid kasutatakse selleks, et luud oma lugu „rääkima“ panna ning mida on üldse võimalik skeleti abil teada saada? Kas ja millistel tingimustel on õigustatud inimsäilmete eksponeerimine näitustel? Esineb arheoloog Martin Malve

Kell 19 majaekskursioon “Kas me tohime üldse seda näidata?”
Tallinna Linnamuuseumi pedagoog Made Isak tutvustab ringkäiguga näitust. Seekord juhitakse ekskursioonil tähelepanu just neile asjadele, mis kõige rohkem küsimusi ja vastakaid tundeid tekitavad. Kas kellegi luud võivad olla muuseumieksponaat? Miks mõnda asja ei tohigi näitusele panna?

Kell 18 laste töötuba “Viimne reliikvia”. Huviliste olemasolul kordame töötuba kell 19 ja kell 20.
Kutsume lapsi põnevasse töötuppa, kus näeb oma silmaga päris reliikviat. Kelle luudest reliikvia on tehtud ja mida huvitavat veel muuseumis näha saab? Kõik kooliealised lapsed on oodatud avastama!

Kõik Teadlaste öö üritused on tasuta! Tule ise ja kutsu sõbrad ka kaasa!
Palun anna meile oma tulekust teada ja registreeri siit!

Pirita kloostri reliikvia Tallinna Linnamuuseumi ekspositsioonis

Pirita kloostri reliikvia Tallinna Linnamuuseumi ekspositsioonis

Lisainfo: , 615 5184