15. mai
Tallinna Päeva TRAMMITUUR:
ajalugu läbi trammiakna

Tallinna päeva puhul viivad Tallinna Linnamuuseumi trammituurid reisima Ajalootrammiga. Marsruudil Vana-Lõuna peatuses Kadriorgu ja tagasi räägivad giidid värvikaid lugusid pealinna minevikust. Ikka seotuna sellega, mis trammiaknast parasjagu paista on. 

Tramm on traditsioonidega, igati väärikas ja keskkonnasõbralik liiklusvahend, mille ajalugu Tallinnas ulatub tagasi 1888. aastasse – just siis alustas tööd linna esimene hobutrammiliin marsruudil Vanaturu kael – Kadriorg.

Tallinna Linnamuuseumi trammituuridest on saanud suurpärane võimalus teha kiire ring peale linna ajaloole ilma jalgu vaevamata ja ilmast sõltumata. Giidid tutvustavad sõitajatele trammiakna taga avanevat Tallinna lugu reisil Vana-Lõuna peatusest Kadriorgu ja tagasi

  • Reis marsruudil  Vana-Lõuna trammipeatus – Kadriorg– Vana-Lõuna trammipeatus kestab umbes 1 tundi. Tramm sõidab ilma vahepeatusteta.
  • Kohtade arv grupis on piiratud ja tuurile pääseb vaid ette ostetud piletiga.

  • Trammituur on mõeldud üksikülastajaile ja peredele, grupibroneeringuid palume mitte teha.
  • Trammituur sobib täiskasvanutele ning kooliealistele lastele.

Trammituur sündis Tallinna Linnamuuseumi, Tallinna Linnatranspordi ASi, Kultuuri- ja Spordiameti ning Tallinna linnavalitsuse koostöös.

 

NB! Trammituuril saab osaleda AINULT eelnevalt registreeritud piletiga.

15. mai Trammituurid on tasuta.  

 

14.00 EST Registreeri

16.00 RUS Registreeri

18.00 EST Registreeri

Loe lähemalt ka Mustamäe ajaloost rääkivast Ajalootrollist.

 

Vaata ka Laura Vilbiksi videot – “Tramm – elu rööbastel”, mis vaatleb Trammi ühiskondlikust, kultuurilisest ja ajaloolisest perspektiivist.