AASTAVAHETUS
Tallinna Linnamuuseumi filiaalides 27.11–6.01.

Tallinna Linnamuuseum kutsub jõulukuul koos pere ja sõpradega muuseumi. Muuseumid pakuvad inspiratsiooni, elamusi ning võimalust veeta aega pere ja sõprade seltsis!

Siit leiab muuseumide jõuluteemalised ettevõtmised. Kõik jõulukuul toimuvad üritused ja avatud näitused leiad vastava teema või filiaali lehelt.

Telli omale Kalamaja muuseumi jõulutuur

Jõuluajaks saab tellida Kalamaja laternatuuri, mis sobib nii suurtele kui väikestele.

Tuuri saab tellida nii kooligruppidele, töökollektiividele kui ka peredele.

Loe lähemalt.

Kalamaja muuseumi jõulukalender: ajaaken kogukonna minevikku

Muuseumi jõulukalendri leiad muuseumi aiamüüril Kotzebue 16.

Kalamaja muuseumi jõulukalender kutsub avama luuke ja saama aimu, kuidas oodati ja tähistati aastalõpupühi Põhja-Tallinna kandis 60-100 aastat tagasi. Mälestuskillud, meisterdusnipid ja retseptid pärinevad kogukonnamuuseumi loomise käigus tehtud intervjuudest, fotod praeguste ja endiste siinsete elanike isiklikest fotoalbumitest. Samuti leiab siit toredate naabrite ja kohalike ettevõtjate tegemisi.

Muuseumikuused vanalinnas, Kalamajas ja Kadriorus

Igal aastal võib muuseumides näha ka isemoodi jõulupuid.

Lastemuuseum Miiamilla jõulupuu on ka tänavu tõeline kaisukarude puu. Tutvu lastemuuseum Miiamillas toimuvaga muuseumi veebilehel.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi jõulupuud saab imetleda juba muuseumide ühise jõuluaadal, mis toimub Tallinna tasuta muuseumipühapäeval.

Vaata, millised on kõik muuseumikuused

TELLIDA SAAD:

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi ekskrsioonid muuseumis ja vanalinnas

Näituse “Igapäevased kaaslased. Käekotid 1900–1950” kuraatori- ja giidituurid

Muuseumitund „Jõulud keskaegses kaupmehemajas“ Tallinna linnaelumuuseumis

Muuseumitund „Jõuluootus Kalamaja moodi“ Kalamaja muuseumis

Lastemuuseum Miiamilla jõulupeod muuseumi torniga majas

TOIMUNUD

Eesti muuseumipoodide jõululaat toimus 4. detsembril

Pühapäeval, 4. detsembril 2022 toimus Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuuluvas Neitsitornis Eesti muuseumipoodide ühine jõululaat. Et üritus toimus Tallinna tasuta muuseumipühapäeva raames, oli sissepääs kõigile tasuta. Loe lähemalt

Jõuluetendus koos muuseumihommiku ja jõulukavaga Kiek in de Kökis

Detsembris pakub Tallinna Linnamuuseum koos teatriga Nuutrum Kiek in de Köki suurtükitornis kümnel hommikul jõuluprogrammi, mis sisaldab näitemängu „Jõulumõõk“, meisterdusi töötoas ning ekskursiooni kindlustustemuuseumis ja näituse Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos”.
Loe lähemalt

Etendused 5.–8. ja 12.–16. detsembril kell 9 ja 11 ning 17. detsembril kell 11, 13 ja 15. Piletid (17 €): Piletilevi, Grupitellimused: , 507 9528

1. ja 8. detsembril KIIKA TORNI neljapäevad: jalutuskäik „Jõuluõõv ja jõulurõõm“ mööda torne ja maa-aluseid käike.

Lustakas jõuluretk saab alguse Kiek in de Kökist ja jätkub ringkäiguga läbi maa-aluste tunnelite ja kaitsetornide. Neitsitornis saavad söakad huvilised proovida ka Revali linna matemaatiku, fortifikatsiooninseneri ja tohtri Gebhart Himseliuse imejooki, mis jumala abiga iga tõve eemale peletab ning ihu ja vaimu kosutab.

8. detsember kell 18.00 Kalamaja maitsed: Piparkoogid

Kalamaja elanik Jelena Rootamm-Valter testib eri ajastute piparkoogivorme ja ehitab piparkoogimaja

Detsembris ei saa üle ega ümber piparkookidest. Endise Kalamaja elaniku Jelena Rootamm-Valteriga testitakse erinevatest ajastustest pärit piparkoogivorme ning ehitatakse ka maja.

Üritusele on kohtade arv piiratud, osta pilet Fientast

11. ja 18. detsembril Jõulud Tallinna linnaelumuuseumi keskaegses kaupmehemajas

Raekoja platsi jõuluturg

Jõulukuul uuritakse, kuidas kunagises kaupmehemajas jõule peeti. Milliseid toite söödi, millised olid kingitused, jõulumaiused ja meelelahutus? Kraamitakse ja kaunistatakse pühadeks toad ning kõik saavad sellest osa. Osalejad meisterdavad omale keskaegse kaupmehemaja varipildi, millega saavad koduaknal jõulumeeleolu luua!

Tundide algus: eesti keeles kell 13, vene keeles kell 14.

Loe lähemalt ja pane end kirja ka!

10. detsembril Kalamaja väikesed jõulud

Kalamaja muuseum koostöös Kalju kirikuga ja muude sõpradega korraldab juba mitmendat aastat Kalamaja väikseid jõule.

Tulge kogu perega, et olla koos, otsida lugusid ja kogeda teistmoodi jõule!
Kalamaja muuseumi programmi leiab muuseumi kodulehel.

13. ja 17. detsembril SEkskursioonid “Kõlvatu Tallinn”

Tallinna linnaelumuuseumi ekskursioonid laiendavad näituse “Kõlvatu Tallinn” teemasid ning jutustavad konkreetsete paikadega seotud lugusid.

Jõulukuul toimuvad ekskursioonid linnaruumis 6. dets vene keeles ja 13. dets eesti keeles.

Loe lähemalt.

17. detsembril Fotomuuseumis jõulumeenete töötuba

Fotomuuseumis kell 12-16 fotograafiliste jõulumeenete valmistamise töötuba.
Huvilised igas vanuses on oodatud liituma endale sobival ajal. Töötuba toimub Fotomuuseumi äsja avatud pimikus, kus punase valguse käes saab vanaaegse mustvalge-fotograafia meetodil luua loomingulisi jõulukaarte ja palju muud. Tutvuda saab ka tsüanotüüpia tehnikaga ja valmistada eripärase jõuluteemal magneti või rinnamärgi. Osaleda saab muuseumipiletiga.

Loe lähemalt

21. detsembril kell 17.30 venekeelne pereekskursioon vanalinnas: “Uutmoodi uusaasta”

Ringkäigul räägime aasta kõige tähtsamatest päevadest – uusaasta tulekust. Jutuks tuleb, kus üldse hakati esmakordselt uue aasta vastu võtmisse suhtuma nagu suurde pidustusse. Kuidas seda tähistati Tallinnas? Kuidas on omavahel seotud Peeter I, uus aasta ja Reval?