25.02 kell 14
Vladimir Pooli uue raamatu esitlus

25. veebruaril kell 14.00 toimub Vladimir Pooli uue raamatu esitlus:
“Трагические судьбы политических лидеров Эстонии и Европы: террор, секретные операции, нелегальные разведчики. 1935 – 1955 годы.

 Ajalooline ja elulooline uuring. – Tallinn: KPD kirjastus, vene keeles

Oma neljandas raamatus viib autor lugejad taas kord tagasi dokumentidele, argumentidele ja faktidele tugineva ajaloouurimise maailma.

Raamatu süžeed ei puuduta ainult Eesti silmapaistvate juhtide, näiteks Johannes Varese (alias luuletaja Barbaruse ja ENSV Ülemnõukogu esimehe) elulugusid; Boris Kumm, riikliku julgeoleku rahvakomissar ja ENSV siseminister; ENSV Kommunistliku partei (bolševike) keskkomitee esimene sekretär Nikolai Karotamm, aga paljastavad ka Euroopa poliitilise liikumise liikmete, sealhulgas Tšehhoslovakkia välisministri Jan Masaryki saatuse lehekülgi; Andreu Nin, Katalaani kommunist, publitsist, tõlkija.

Autor esitab materjali laialt poliitiliselt maastikult, mis ei sisalda mitte ainult uut teavet tegelaste kohta, kes avaldasid olulist mõju ajaloo sündmustele ja arengule antud ajalooperioodil, vaid ka infernaali isiksuste, terroriaktide toimepanijate, illegaalse spioonite, nagu Joseph Grigulevitš.

Raamatu autor on kolonel, endine KGB majandusvastuluure osakonna juhataja ja Eesti NSV KGB esimeehe asetäitja Vladimir Pool.

  1. aastal organiseeris ta rehabilitatsioonikomisjoni tööd, mis taastas Nõukogude julgeolekujõudude ohvrite õigused.
  2. Pool on raamatute autor: “Minu elu ja teenistus Eesti NSV KGB salateenistuses”, “Konstantin Päts. Vang nr 12”, “Johann Laidoner, kõrgeim ülemjuhataja Eesti Vabariigi väed”.

 

Kohtumise teine ​​osa on pühendatud Eesti kirikute vitraažidele ja kunstnik Andrei Lobanovi loomingule.

Andrei Lobanov sündis 1962.a. Tallinnas.

Peale Tallinna Polütehnilise instituudi lõpetamist 1983 aastal, õppis Andrei Lobanov Tallinna Kunstiakadeemias, kus lõpetas 1990 a. maalikunsti eriala. Ta spetsialiseerus vitraažide valmistamisele ja freskode maalimisele. Vitraaže valmistatab kunstnik klassikalise (traditsioonilise) keskaegse meetodi järgi, kasutades selleks värvilist klaasi ja klaasimaali, tina ja vasklinti (tiffanit).

www.alobanov.eu