Dmitri Makonneni plakatinäitus “MUSTAMÄE 14 VAADET”

Plakatinäitus kujutab Mustamäe linnaosa kunstnik Dimitri Makonneni silmade läbi. Ainest on andnud kohad, sümbolid, vaatamisväärsused – kõik, mis loob piirkonnast tervikliku ja kordumatu kuvandi.

Mustamäe on esimene paneelmajade linnaosa Tallinnas, mille rajamisele pani alguse Tallinnas 1950. aastate lõpus teravalt üles kerkinud elamispindade puudus. Mustamäe näol oli tegemist “unistuste linnaga”, kus kõik eluks vajalik pidi olema jalutuskäigu kaugusel: poodidest ja juuksuritest vaba aja veetmise võimalusteni. Paljud igatsesid korterit Mustamäele. 2023. aasta seisuga elab Mustamäel 68 423 inimest.

Mustamäe on praegu üks Tallinna rohelisemaid linnaosi. Tuntuimad rohealad on Männi park ja Sütiste mets. Rekonstrueeritakse aktiivselt paneelmaju ja linnaossa kerkib uusi hooneid. Mustamäel on oma vaatamisväärsused: ainulaadsed ehitised, skulptuurid, iidsed rändrahnud ja palju muud.

Kohalik kunstnik Dmitri Makonnen on elanud mitmel pool Tallinnas, kuid just Mustamäega on tal kõige lähedasemad sidemed ja eredamad mälestused. Tallinna vene muuseumi näitusel eksponeeritud plakatid kujutavad kunstnikule südamelähedasi Mustamäe vaateid: vaatamisväärsusi, huvitavaid kohti ja objekte, mida alles plaanitakse rajada. Igal tallinlasel on oma ettekujutus Mustamäest, Dmitril on selline.

Dmitri Makonnen on Eesti Disainerite Liidu ja Kujundusraafikute Liidu, Rahvusvahelise disainerite liidu ning Venemaa dekoratiiv- ja tarbekunstnike loomeliidu liige.

Näitus on avatud 1. juunist kuni 2. juulini 2023.

Näitus on proloog Mustamäele pühendatud ajaloonäitusele „Mustamäe. Kas unistuste linn?“, mis avatakse Tallinna vene muuseumis 19. juulist ja jääb avatuks kuni 2024. aasta lõpuni.