“Mustri kõla”: näitus Venemaa soomeugrilastest Tallinna vene muuseumis kuni 31.12. 2018

Mis võiks ühendada mütoloogiat, ajalugu ja kaasaegset maalikunsti? Loomulikult on see muuseum!
Mütoloogial tuginev mustri pealekandmise kunst on leidnud väljenduse näitusel eksponeeritud rahvariietel, muusikariistadel ja tarbeesemetel. Kaasaegse kõla traditsioonilisele mustrile lisavad Tallinnas elava udmurdi kunstniku Stanislav Antipovi maalid.

Kas muster pakub kaitset? Kas vastab tõele, et mustri omanik on relvastatud? Millised Venemaal elavad rahvad on eestlaste sugulased ja kuidas? Vastused nendele küsimustele leiab meie näituselt.

Näitus „Mustri kõla“ esitleb esemeid erakollektsionääride kogudest ja mitme perekonna pärandvarast soome-ugri rahvaste esindajatelt, kelle põliseks elukohaks on Venemaa koosseisu kuuluvad alad.

Näituse avamine oli võimalik tänu tõelistele kultuuripärandi hindajatele ja oma eriala meistritele – Stanislav Antipov ja Natalia Abrosimova, Anu Väliaho, Ljudmila Yamurzina, Ingrit Kala, Maria Korepanova. Avamist toetasid Tallinna linn ja Tallinna Linnamuuseum.

Tallinna Linnamuuseumi näituse meeskond: Ljudmila Yamurzina, Zurab Jänes, Maria Smorževskihh-Smirnova, Lilian Juhkam, Janika Turu, Jaan Künnap.

Näitust ja kultuuriprogrammi toetab rahvusvähemuste päevade raames Tallinna linn.