Raamatuesitlus Tallinna vene muuseumis 13. märtsil

Kolmapäeval, 13. märtsil kell 18.00 toimub Tallinna vene muuseumis kohtumine ajaloolase, Mannerheimi majamuuseumi endise direktori ja raamatu „Кавалергарды на службе России“ (Ratsaväelased Venemaa teenistuses) kaasautoriga Vera Ferzen.

Vera Ferzen, kelle Eestimaal sündinud esivanemad teenisid Vene impeeriumi mereväes kuni 1917. aastani, räägib, kuidas valmis koos Georgi Bibikoviga raamat, mis pühendatud Peeter Suure ajal asutatud ratsaväelaste polgu ajaloole.

Teose eessõnas kirjutab Cambridge ülikooli professor Dominic Lieven, et „see raamat jutustab polgu ajaloost ja annab silmapaistvalt põhjaliku ja elava ettekujutuse polgu ohvitseride elust, moraalsetest väärtustest ja traditsioonidest revolutsioonieelsetel kümnenditel. Teoses on elavalt ja vaimukalt kirjeldatud polgu sõjaline, kultuuriline, sotsiaalne ja poliitiline ajalugu, koos teravmeelsete anekdootide ja peensustega. See on polgu ajalugu, kuid mitte ainult.  Siin on avaneb ulatuslikult ka keiserliku Venemaa ja selle õukonna viimaste päevade elumaailm.“

Raamat ilmus 2019. aasta jaanuaris kirjastuses Argo, mille direktor Lea Adamson osaleb samuti esitlusel.

Igale osalejale pokaal veini ja võimalus pärast esitlust soetada teos soodushinnaga.

Osalemine muuseumipiletiga: 3 € (täispilet) ja 2 € (sooduspilet)

Palume eelnevalt registreeruda SIIN!