Uus sari:
Salongiõhtud Nottbeckide juures

 

Tallinna vene muuseumi uus üritustesari „Salongiõhtud Nottbeckide juures“ pakub kohtumisi ja loenguid, mis avavad Tallinna ja kogu Eesti kultuurilugu.

Salongiõhtud olid Tallinna kultuurielu tähtis osa pika aja vältel, sest neil oli võimalik kohata huvitavaid inimesi, kuulda esmakordselt uut teost või osaleda intellektuaalses vestluses. Nii rikastasid linna kultuurielu näiteks Isabella von Ungern-Sternbergi ja Katarina Karamzina salongiõhtud. Suure panuse Tallinna kultuuriellu andis Eugen von Nottbeck, kes on mitme meie linna ajalugu käsitlevate teoste autor. Tänapäeval asub Nottbecki majas Tallinna vene muuseum, mis jätkab seda seltskondliku elu traditsiooni ja kutsub kõiki huvilisi salongiõhtutele Nottbeckide juurde.

Üritustesarjas „Salongiõhtud Nottbeckide juures“ saavad muuseumikülastajad osaleda mitmetel kohtumistel ja loengutel, mille teemavaldkond hõlmab meie pealinna ja kogu riigi kultuurielu väga laia spektrit. Nagu möödunud sajandeil, pakutakse nüüdki külalistele samovarist kuuma teed.

Kohtumiseni sisukatel salongiõhtutel Nottbeckide juures!

Salongiõhtud toimuvad Tallinna vene muuseumis (Pikk 29a)
iga kuu teisel kolmapäeval algusega kell 17.30.

Pilet: 7 € täispilet/ 5 € sooduspilet osta Fientast või muuseumi kassas kohapeal.
Kohtumised toimuvad vene keeles.

Kava

11.01 SASHA PUTRYA FENOMEN

Marina Loginova loeng.

 

8.02 INGEL LINNA KOHAL

Vaadatakse dokumentaalfilmi „Amandus Adamson. Eluajad“, mis pühendatud Russalka monumendi 120. aastapäevale. Loominguline kohtumine filmi autorite Ella Agranovskaja ja Nikolai Šarubiniga.

 

9.11 HIILGAV HUNGERBURG (vene keeles)

Narva giidi Aleksandr Openko jutustus Hungerburgist (Narva-Jõesuust) ja selle ajaloost postkaartide vahendusel.

 

14.12 ROMANSI AJALUGU

Marina Dunajeva loeng romansi ajaloost heliplaatide saatel, kõlavad romansid eri keeltes. 

 

Toetab Eesti Kultuurkapital

 

Fotod: majaomanikud Eugen von Nottbeck ja Helene von Nottbeck.

Eugen Johann Alexander von Nottbeck (1842–1900), nõunik, jurist ja ajaloolane, oli aastatel 1891–1900 Eestimaa Kirjandusliku Ühingu asepresident. Eugen von Nottbeck oli suur arhitektuurimälestiste kaitse entusiast ja nõudis linnavolikogus nende mälestiste kaitse komisjoni moodustamist. Tänu selle komisjoni sihikindlusele õnnestus peatada linnamüüride ja -tornide lammutamine ning vanade majade mõtlematu ümberehitamine. Ta abiellus 1872. aastal paruness Helene Girard de Soucantoniga. Allikas: Wikipedia

Loe Nottbeckide maja ajaloost lähemalt muuseumi ajaveebist.