AJALOOTROLL:
Ajalootrolli reisidel räägime Mustamäe ajaloost

Ajalootrolliga läbitav giidituur pakub võimalust heita pilk kunagise tulevikulinna ajalukku.

Trolliaknaist mööduva linnakeskkonna ajaloost ja nüüdisajast kõnelevad ajalootrolli reisidel arhitektuuriajaloolane ja näituse „Mustamäe. Kas unistuste linn?“ kuraator Karin Paulus ning venekeelseid tuure juhatav Tallinna Linnamuuseumi giid-kuraator Denis Jatsenko.

Reisi jooksul püütakse ka vastata küsimustele millest unistasid linnaplaneerijad ja millest need, kes siia korteri said. Kas me sellist Mustamäed tahtsimegi?

Trollibuss on olnud Tallinna linnatranspordi lahutamatu osa alates 1965. aastast. Uus liiklusvahend ühendas Mustamäe ja Õismäe elamurajoonid kesklinna ja Kopliga. Trolliliikluse hiilgeaegadel oli liine kokku 9, millest praegu on alles vaid 4. Giidituuril saab kuulda lähemalt nii trolliliikluse ajaloost kui ka Mustamäe arengust. 

Ajalootroll liigub erigraafiku ja -marsruudi kohaselt. Kohtade arv grupis on piiratud ja trollituurile pääseb vaid ette ostetud piletiga.
NB! Palume gruppidele pileteid mitte broneerida!  

Ajalootroll väljub Mustamäe peatusest Akadeemia tee 29. Palume kohal olla 10-15 minutit enne ekskursiooni algust. Et giidi jutt oleks paremini kuulda, kasutatakse ekskursioonil kõrvaklappidega giidikomplekte. 

Reis marsruudil Mustamäe – Sõpruse puiestee – Balti jaam – Mustamäe tee – Mustamäe kestab peatusteta ca 70-90 minutit. Trolliekskursioonid sobivad täiskasvanutele ja kooliealistele lastele.

Reisid toimuvad laupäeviti:

Hetkel ekskursioone planeeritud ei ole

*Solaris Trollino 12AC
Võeti kasutusele 2007. aastal.

**Škoda 14Tr
Oli kasutusel 1989–2017.

 

Trolliekskursioonid toimuvad programmi „Tallinn – Euroopa Roheline Pealinn“ toetuseks ja kutsuvad linlasi kasutama ühistransporti. Tallinna Vene Muuseumi näituse „Mustamäe. Unistuste linn?” publikuprogrammi kuuluvad ekskursioonid on sündinud koostöös Tallinna Linnamuuseumi, Tallinna Linnatranspordi ASi, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti, samuti Tallinna linnavalitsuse ja Mustamäe linnaosa valitsusega.

Loe lähemalt ka Tallinna Linnamuuseumi Ajalootrammist.