Kalamaja muuseumi VÄLINÄITUS
„Uka-Uka, mina prii. Õuemängud Kalamajas“

Kalamaja muuseumi järjekordsel näitusel Kalamaja tänavatel on tähelepanu all kohalikud mängud ja mängimise lood aastatel 1930–1970.

Mäng on väikese inimese töö ja seda on ka kõikide eeslinnade lapsed alati usinasti teinud. Kui emad-isad teenisid oma igapäevast leiba vabrikutes, kontorites, turul ja mujal, siis nende võsukesed põgenesid igal võimalusel kitsastest korteritest hoovidesse ja tänavatele, et koos teiste omavanustega pidada tuliseid rahvastepallilahingud, kolistada kularatastega mööda asfalti või turnida üle plankude ja läbi keldrite, luurates üksteise kampade järele.

Kalamaja muuseumi loojatega on inimesed jaganud siinsest elust oma mälestusi ja lugusid, millest paljud  on seotud lapsepõlve ja mängudega. Lisaks mälestustele saab näitusel lugeda mängude kirjeldusi, et neid siis ka kohe ise järele proovida.

Näitust näeb kolmes kohas Kalamajas: 
Kalamaja kalmistupargis, Kalamaja Põhikooli aial (Vabriku 18) ja Kalamaja muuseumi hoovis (Kotzebue 16). Lisaks leiab Kalamaja tänavatelt toredaid kalakujulisi keksukaste, nende asukohta vaata SIIT.

Näituse kujundas Kristina Tort, keksukaste joonistasid tänavatele Põhja-Tallinna Noortekeskuse noored Salme Kulmari (Pseudo Tours) juhendamisel, näituse trükkis Prindime, üles seadis Andres Lall. Täname Karioru parki.

Muuseum tänab veelkord kõiki, kes meiega oma mälestusi on jaganud!