Made Isak “Soolekondoomide valmistamise töötuba”
2. aprill 2024

Näitus “Kõlvatu Tallinn” toob kaasa loengusarja, mis avab linlaste seksuaalsuse ajalooga seotud teemasid. Vaatamata sellele, et meid ümbritsev maailm on tänapäeval nii seksualiseeritud, on seksuaalsus ometigi paljudele tabuteemaks. 

Hakkame valmistama lambasoolest kondoome! Tsökalkondoome on kasutatud sajandeid, kuid mille jaoks ning kuidas neid tehti ja kasutati?

Töötoas kuuleme, milline on ühe soolekondoomi valmistamise protsess ja saame selle protsessi põnevamad tegevused ise järele proovida! Oma kätega tegutsemise kõrvale kuuleme kondoomide ajaloost ning sellestki, mida teati suguhaigustest ja rasestumisest vanasti, kuidas neid välditi ja kuidas haigusi raviti. Isevalmistatud  soolekondoomi saab endale mälestuseks või soovi korral muuseumile näitliku õppevarana kasutamiseks jätta. Töötoa hinna sees on näituse “Kõlvatu Tallinn” külastamine.

Töötoa juhendaja Made Isak on olnud näitusega „Kõlvatu Tallinn“ tihedalt seotud juba enne selle sündi, tegutsedes näituse projektijuhina. Seksuaalkäitumise, seksuaaltervise ja prostitutsiooni ajalugu on ta huvilistele vahendanud nii näitusetuuridel kui ka mööda vanalinna kulgevatel menukatel sekskursioonidel.

Tegemist on ainukordse ja eksklusiivse töötoaga, kuhu kohtade arv on piiratud! Soolekondoome saab valmistada nii mitu inimest kui paljudelt lammastelt sooli oleme saanud. Pakume aga võimalust soetada ka kuulajapilet, mis on mõeldud osalejatele, kes soovivad kuulata ja vaadata, kuid mitte ise lambasoolest kondoomi teha.

Loengule eelneb näituse lühitutvustus muuseumi esimesel korrusel algusega 17:30.

Töötuppa saab soetada kuulaja pileti 5€, kondoomi valmsitamiseks on pilet 10€, kondoomi tegemine koos kaaslasega 15€. Kondoome on piiratud arvul.

Muuseumikaardiga on kuulaja pilet tasuta! Palun registreeri oma Muuseumikaardiga külastus tasuta piletina!

NB! Piletid tulevad müüki 11.03.2024

Piletid leiad SIIT!

 

 

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital!