17. märtsil kell 17.30 saab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis sinna, kuhu igapäev ei pääse

17. märts kell 17.30, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum
Toomas Abiline viib ekskursioonile Kiek in de Kökki ja bastionikäikudesse

Ajaloolane Toomas Abiline oli 15 aastat suurtükitorni kapteniks, juhatades muuseumi kujunemist maa-aluseid ja maapealseid kindlusrajatisi ühendavaks terviklikuks linnaajaloost kõnelevaks muuseumikompleksiks. Praegu jätkab ta linnaajaloo uurimist teaduse ja kogude osakonna vanemkuraatorina.

Ekskursioonil saab näha bastionikäikude osi, kuhu külastajad igapäevaselt ei satu: Rootsi bastioni pimedaid ja rõskeid tunneleid koos seal elavate haruldaste koopaämblikega, Türgi tiiva hämaraid urkaid; pilgu saab heita suurtükitorni põrandate alla ning otsida üles eriti peidetud salaruumi. Toomas räägib ka põnevaid ja kummalisi lugusid, mis juhtunud tema muuseumijuhi karjääri jooksul ning milline on kirev kummituste galerii, keda kindlustustemuuseumi tornides ja käikudes aegade jooksul nähtud.

Ekskursioon algab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumist Komandandi tee 2, kestab 1,5 tundi ja osaleda saab muuseumipiletiga 12 €. Grupi suurus 15 inimest.

 

Pilet osta Fientast

Ekskursioonide sari „Kaadri taga“ kestab läbi kogu TLM 85 juubeliaasta. Vaata lähemalt kogu sarja ekskursioone siit: https://linnamuuseum.ee/cat-linnamuuseum/kaadri-taga-kohtumised-koguhoidjatega-ekskursioonid-tallinna-linnamuuseumi-kogudesse/