Made Isak “Millised naised olid avalikud? Avalikud naised ja avalikud majad 20. sajandi alguses”
5. detsember 2023

Näitus “Kõlvatu Tallinn” toob kaasa loengusarja, mis avab linlaste seksuaalsuse ajalooga seotud teemasid. Vaatamata sellele, et meid ümbritsev maailm on tänapäeval nii seksualiseeritud, on seksuaalsus ometigi paljudele tabuteemaks. 

Tallinna linnaelumuuseumi näituse üks pilkupüüdvamaid, aga ka mõtlemapanevaid eksponaate on installatsioon 100 naise fotodest. Need pildid on pärit üle saja aasta tagusest Tallinna Linna Politseivalitsuse kataloogist pealkirjaga „Avalike naiste registreerimise raamat koos fotodega“. Loengul vaatamegi nendele naistele otsa ja püüame piiluda pisut ka piltide „taha“. Kes olid prostitutsiooniga elatist teenivad naised, millised olid nende kohustused ja õigused, kust nad tulid ja milline oli nende saatus selgitab Made Isak.

Made on olnud näitusega „Kõlvatu Tallinn“ tihedalt seotud juba enne selle sündi, tegutsedes näituse projektijuhina. Seksuaalkäitumise, seksuaaltervise ja prostitutsiooni ajalugu on ta huvilistele vahendanud nii näitusetuuridel kui ka menukal mööda vanalinna kulgevatel sekskursioonidel.

Loengule eelneb näituse lühitutvustus muuseumi esimesel korrusel algusega 17:30.

Hind 10€/8€.

Muuseumikaardiga tasuta! Palun registreeri oma Muuseumikaardiga külastus tasuta piletina!

Piletid leiad SIIT!

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital!