Haridus

Tallinna vene muuseum pakub mitmesuguseid haridusprogramme lasteaia- ja koolilastele.

Nüüdisaegne muuseum on ka hariduskeskus, kus uute teadmiste omandamiseks sukeldume minevikku ning saame näha ja tunda ajalugu. Muuseumipedagoogi juhtimisel viiakse läbi haridusprogramme igas vanuses lastele. Tunnid toimuvad interaktiivses vormis, kus kõik osalejad saavad võimaluse väljendada mõtteid ja näidata andeid oma kaaslastele. Muuseumitundide valik on mitmekülgne, sobides nii kooliprogrammi täiendamiseks kui ka lihtsalt silmaringi laiendamiseks. Samuti on võimalik tellida eriprogramme keelekümblusega klassidele.

Muuseumitunni osalustasu 4 €. Tunni läbiviimise aeg ja sisu palume kooskõlastada muuseumipedagoogiga: tel. (+372) 53052151 või vemu@linnamuuseum.ee ning julia.kornejeva@linnamuuseum.ee.

JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD

Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandame teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat? Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Muuseumitunni lõpus ootab õpilasi kaasahaarav viktoriin.

Sihtgrupp: lasteaed, I, II kooliaste
Tunni pikkus: 1 h 15 min
Hind: 4 € õpilane
Rühma suurus: Soovitatavalt max 20 last

ELU NAGU TURG

(mai-oktoober)

Liigume muuseumist välja õue ja läheme ühele põnevale rännakule Tallinna vanalinna tänavatele. Külastame ajaloolise vanalinna tähtsamaid ja elavamaid kohti – turge. Räägime, millised nägid turud välja 13. sajandil. Kus asuvad Uus, Vene ja Heina turg? Arutleme, kes on kaupmehed ja millega nad tegelesid. Saame teada, miks oli Tallinn atraktiivne koht välismaa kaupmeestele. Jalutuskäigu ajal külastame ka vene kaupmeeste jaoks olulisi väljakuid ja tänavaid, mille lugu teavad väga vähesed tallinlased. Rännaku jooksul on õpilastel võimalik  kaasa lüüa erinevates mängulistes tegevustes. Avaneb võimalus kaaluda ja ära arvata, milliseid vene kaupu Tallinnasse toodi ja välja viidi.

Sihtgrupp: I, II ja III kooliaste
Tunni pikkus: 1 h 15 min
Hind:4 €  õpilane
Rühma suurus: Soovitatavalt max 20 last

TARKUS TARVILINE VARA

Tunni käigus saavad õpilased teada, kuidas õppisid nende eakaaslased 100–150 aastat tagasi. Küsimused, millele muuhulgas vastust otsitakse on: millised koolid asusid tol ajal Tallinnas? Milliseid aineid koolis õpetati? Mis oli kooliõpilase laual ja kui palju see erineb tänapäevast. Muuseumitund sobib esmatutvuseks Tallinna vene muuseumi näitusega “KOOLITUND-VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944”.

Sihtgrupp: I, II ja III kooliaste, gümnaasium
Tunni pikkus: 1 h 15 min
Hind: 4 € õpilane
Rühma suurus: soovitavalt max 20 last

TEMAATILISED EKSKURSIOONID:

VENE KULTUURI RADADEL

(mai-oktoober)

Läheme ekskursioonile Tallinna vanalinna. Juba sajandeid on Eesti ja Vene kultuur katkematult omavahel tihedalt seotud ja läbipõimunud. Kaugetest aegadest peale on eesti ja vene linnakultuuri üheks puutepunktiks olnud Tallinn. Meie vanalinn hoiab hoolikalt mitmesaja aasta vanust Vene kultuuripärandit. Muuseumitund viib meid rännakule – nii ajas kui ruumis – mööda Tallinna tänavaid, tutvustades vene kogukonna  kujunemislugu 13. sajandist kuni 20. sajandi alguseni. Lõpetame rännaku Vene turul ja saame teada, kuidas see paik on ajas muutunud peale turu sulgemist.

Sihtgrupp: gümnaasium
Tunni pikkus: 1 h 30 min
Hind: 4 € osaleja
Rühma suurus: Soovitavalt max 20 last

EKSKURSIOONID:

Teeme ekskursioone eesti, vene ja inglise keeles. Ekskursioonid on mõeldud õpilastele alates 8. klassist ja täiskasvanutele.

Hinnad:
Ekskursioon õpilastele (EV õppeasutuste õpilasrühmad): 10 €.
Ekskursioon täiskasvanutele: 20 €.

Ekskursioonihinnale lisandub muuseumipileti hind!