Haridus

Pakume aktiivõppega muuseumitunde ja ajarännakuid igale vanuserühmale.

Palume muuseumitund tellida vähemalt kaks päeva varem  või tel (+372) 5305 2151.

Muuseumitundide hind on 4 € osaleja kohta.

Broneerides korraga samale klassile/rühmale vähemalt kolm muuseumitundi õppeaasta jooksul, on iga muuseumitunni hind 3 € osaleja kohtaSoodustuse aluse annab külastuskaart, mille saate esimesel tunnil muuseumi kassast.

Muuseumitundide läbiviimise ajad:

E – R  9.00 – 17.00 (kokkuleppel)

Tallinna Linnamuuseumi töötajad on koostanud õppematerjali, mida saab kasutada distantsõppel virtuaalse töövahendina või ka vaba aja sisukaks täitmiseks.

Muuseumi e-programm toimub veebiseminaride läbiviimise keskkonnas (nt ZOOM, Google meet kokkuleppel õppeasutusega). Tunni reeglid ja toimumise aeg lepitakse kokku otse õpetajaga.

JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD – E-TUND!!!

E-programm annab ülevaadet teejoomise traditsioonist ja päritolust. Muistne Kaug-Ida teetraditsioon on mitu tuhat aastat vana, kuid Euroopa jaoks see komme on üsna noor. Tunni käigus tutvume tee kasvatamise ja korjamise viisidega, tee seiklusega Euroopasse ja Venemaale. Räägime vene teejoomise traditsiooni eripärasustest ja kindlasti samovarist!

Muuseumitunni  lõpus ootab õpilasi kaasahaarav viktoriin või/ja loovöö “Värvi samovari”, mida saab teha ka pärast e-tundi iseseisvalt.

Loovtöö “Värvi samovari”

SOBIB: lasteaed, I, II kooliaste
KESTUS: 40 min

HIND: 30 €
RÜHMA SUURUS: grupi suuruse lepitakse kokku õpetajaga
TELLIMINE: tel (+372) 5305 2151

JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD

Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandame teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat? Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Muuseumitunni lõpus ootab õpilasi kaasahaarav viktoriin.

SOBIB: lasteaed, I, II kooliaste
KESTUS: 1 tund 15 min
HIND: 5 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: tel (+372) 5305 2151

 

TARKUS TARVILINE VARA

Tunni käigus saavad õpilased teada, kuidas õppisid nende eakaaslased 100–150 aastat tagasi. Küsimused, millele muuhulgas vastust otsitakse on: millised koolid asusid tol ajal Tallinnas? Milliseid aineid koolis õpetati? Mis oli kooliõpilase laual ja kui palju see erineb tänapäevast. Muuseumitund sobib esmatutvuseks Tallinna vene muuseumi näitusega “KOOLITUND-VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944”.

SOBIB: I, II ja III kooliaste, gümnaasium
KESTUS: 1 tund 15 min

HIND: 4 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: tel (+372) 5305 2151