Haridus

Pakume aktiivõppega muuseumitunde ja ajarännakuid igale vanuserühmale.

Palume muuseumitund tellida vähemalt kaks päeva varem vemu@linnamuuseum.ee või tel (+372) 5305 2151.

Muuseumitundide hind on 4 € osaleja kohta.

Broneerides korraga samale klassile/rühmale vähemalt kolm muuseumitundi õppeaasta jooksul, on iga muuseumitunni hind 3 € osaleja kohtaSoodustuse aluse annab külastuskaart, mille saate esimesel tunnil muuseumi kassast.

Muuseumitundide läbiviimise ajad:

E – R  9.00 – 17.00 (kokkuleppel)

TARKUS TARVILINE VARA

Tunni käigus saavad õpilased teada, kuidas õppisid nende eakaaslased 100–150 aastat tagasi. Küsimused, millele muuhulgas vastust otsitakse on: millised koolid asusid tol ajal Tallinnas? Milliseid aineid koolis õpetati? Mis oli kooliõpilase laual ja kui palju see erineb tänapäevast. Muuseumitund sobib esmatutvuseks Tallinna vene muuseumi näitusega “KOOLITUND-VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944”.

SOBIB: I, II ja III kooliaste, gümnaasium
KESTUS: 1 tund 15 min

HIND: 4 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: vemu@linnamuuseum.ee, tel (+372) 5305 2151

 

 

 

 

JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD

Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandame teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat? Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Muuseumitunni lõpus ootab õpilasi kaasahaarav viktoriin.

SOBIB: lasteaed, I, II kooliaste
KESTUS: 1 tund 15 min
HIND: 5 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: vemu@linnamuuseum.ee, tel (+372) 5305 2151