Haridus

Pakume aktiivõppega muuseumitunde ja ajarännakuid igale vanuserühmale.

Palume muuseumitund tellida vähemalt kaks päeva varem vemu@linnamuuseum.ee või tel (+372) 5305 2151.

Muuseumitundide hind on 4 € osaleja kohta.

Broneerides korraga samale klassile/rühmale vähemalt kolm muuseumitundi õppeaasta jooksul, on iga muuseumitunni hind 3 € osaleja kohtaSoodustuse aluse annab külastuskaart, mille saate esimesel tunnil muuseumi kassast.

Muuseumitundide läbiviimise ajad:

E – R  9.00 – 17.00 (kokkuleppel)

TARKUS TARVILINE VARA

Tunni käigus saavad õpilased teada, kuidas õppisid nende eakaaslased 100–150 aastat tagasi. Küsimused, millele muuhulgas vastust otsitakse on: millised koolid asusid tol ajal Tallinnas? Milliseid aineid koolis õpetati? Mis oli kooliõpilase laual ja kui palju see erineb tänapäevast. Muuseumitund sobib esmatutvuseks Tallinna vene muuseumi näitusega “KOOLITUND-VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944”.

SOBIB: I, II ja III kooliaste, gümnaasium
KESTUS: 1 tund 15 min

HIND: 4 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: vemu@linnamuuseum.ee, tel (+372) 5305 2151

 

 

 

 

JOOGEM TEED: IMEJOOGI VÕLUD

Tassike teed, krõbe baranka ja uhke samovar – need iseloomustavad ühte traditsioonilist vene inimest. Teejoomine on väga vana komme, millel on ajalooliselt olnud oluline roll vene perede ja kaupmeeste elus. Muuseumitunni raames omandame teadmised tee kasulike omaduste ja kasvatamise kohta. Muuhulgas saame teada, kuidas nimetatakse samovari eelkäijat? Kes olid Tallinnas esimesed inimesed, kes teed jooma hakkasid? Millal ja kui tihti teed joodi? Mängu ajal avastame, milliseid erinevaid maitsetaimi saab kasutada ühe maitsva tee valmistamiseks. Muuseumitunni lõpus ootab õpilasi kaasahaarav viktoriin.

SOBIB: lasteaed, I, II kooliaste
KESTUS: 1 tund 15 min
HIND: 5 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: vemu@linnamuuseum.ee, tel (+372) 5305 2151

 

ELU NAGU TURG

(MAI–OKTOOBER)

Liigume muuseumist välja õue ja läheme ühele põnevale rännakule Tallinna vanalinna tänavatele. Külastame ajaloolise vanalinna tähtsamaid ja elavamaid kohti – turge. Räägime, millised nägid turud välja 13. sajandil. Kus asuvad Uus, Vene ja Heina turg? Arutleme, kes on kaupmehed ja millega nad tegelesid. Saame teada, miks oli Tallinn atraktiivne koht välismaa kaupmeestele. Jalutuskäigu ajal külastame ka vene kaupmeeste jaoks olulisi väljakuid ja tänavaid, mille lugu teavad väga vähesed tallinlased. Rännaku jooksul on õpilastel võimalik  kaasa lüüa erinevates mängulistes tegevustes. Avaneb võimalus kaaluda ja ära arvata, milliseid vene kaupu Tallinnasse toodi ja välja viidi.

SOBIB: I, II ja III kooliaste
KESTUS: 1 tund 15 min
HIND: 4 €  osaleja
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: vemu@linnamuuseum.ee, tel (+372) 5305 2151

 

TEMAATILINE EKSKURSIOON VENE KULTUURI RADADEL

(MAI–OKTOOBER)

Läheme ekskursioonile Tallinna vanalinna. Juba sajandeid on Eesti ja Vene kultuur katkematult omavahel tihedalt seotud ja läbipõimunud. Kaugetest aegadest peale on eesti ja vene linnakultuuri üheks puutepunktiks olnud Tallinn. Meie vanalinn hoiab hoolikalt mitmesaja aasta vanust Vene kultuuripärandit. Muuseumitund viib meid rännakule – nii ajas kui ruumis – mööda Tallinna tänavaid, tutvustades vene kogukonna  kujunemislugu 13. sajandist kuni 20. sajandi alguseni. Lõpetame rännaku Vene turul ja saame teada, kuidas see paik on ajas muutunud peale turu sulgemist.

SOBIB: gümnaasium
KESTUS: 1 h 30 min
HIND: 4 € osaleja kohta
RÜHMA SUURUS: soovitavalt kuni 20 osalejat
TELLIMINE: vemu@linnamuuseum.ee, tel (+372) 5305 2151

 

TEMAATILINE EKSKURSIOON TEMA MAJESTEET PEETER I VANALINNAS

Vene tsaar Peeter I külastas Tallinna 11 korda. Mitte ükski teine monarh pole Tallinnas niivõrd palju käinud. Ajarännakul saame teada, mis põhjustel Vene tsaar linna käis, keda külastas ja millega tegeles.

SOBIB: täiskasvanud
KESTUS: 1,5 tundi
HIND: 7 € osaleja kohta
TELLIMINE: vemu@linnamuuseum.ee, tel (+372) 5305 2151